Již pošesté přivítá Aleš Cibulka – letos spolu s Ivo Šmoldasem – umělce, politiky, vědce, podnikatele, studenty i "obyčejné diváky“, pro které je věda vzdáleným pojmem, aby blahopřáli k udělení cen Česká hlava za největší vědecké objevy a výzkumy v loňském roce. Účinkují: L. Bílá, L. Filipová, R. Vojtek, I. Budweiserová, P. Kožíšek a další. Režie F. Polák

Již pošesté se sejdou špičky vědecké, společenské a politické, aby předaly ceny českým vědcům za objevy, které pomohly zlepšit náš svět i život. Nebude to ovšem suchá nuda! Vědci si dali za úkol tento večer věnovat nám, „obyčejným smrtelníkům“, kterým vědu zprostředkovali chemikáři a fyzikáři na základních školách a na školách středních se mnozí z nás už vědě snažili vyhnout obloukem.

Vloni se stal laureátem hlavní ceny prof. RNDr. Jaroslav Kurzweil, DrSc., Dr.h.c. z Matematického ústavu AV ČR, proto je letošní rok ve znamení matematiky. A jelikož je matematika pro mnohé z nás oblast tajemná, zprostředkují nám ji kouzelníci, kteří matematiku skutečně ovládají.

Jména vítězů všech kategorií však budou až do poslední chvíle opředena tajemstvím v zapečetěných obálkách.

Stopáž70 minut
Rok výroby 2007
 P ST
ŽánrZábava