Magazín o výtvarném umění a jeho tvůrcích. Od debutantů po legendy českého umění

Obsah dílu

Přehrát vše

Fenomén: Rytmy, pohyb, světlo a nové divadlo v Brně

Impulsy futurismu v českém umění zachycuje výstava v Moravské galerii v Brně. Mapuje, odkud do českého umění v první třetině minulého století přišel motiv pohybu, rytmu a dynamiky. Vedle výtvarného umění ukazuje i různá technická řešení - optické přístroje, chronofotografie či film.
Jak se tyto tendence projevily v architektuře, probereme s historikem a teoretikem umění a architektury Rostislavem Šváchou. A pokud jde o současnost, zeptáme se, čím ho okouzlilo nové brněnské Divadlo na Orlí od architektů Pavla Rady a Milana Raka.

Rytmy, pohyb, světlo a nové divadlo v Brně

Rytmy, pohyb, světlo a nové divadlo v Brně

Impulsy futurismu v českém umění zachycuje výstava v Moravské galerii v Brně. Mapuje, odkud do českého umění v první třetině minulého století přišel motiv pohybu, rytmu a dynamiky. Vedle výtvarného umění ukazuje i různá technická řešení - optické přístroje, chronofotografie či film. Jak se tyto tendence projevily v architektuře, probereme s historikem a teoretikem umění a architektury Rostislavem Šváchou. A pokud jde o současnost, zeptáme se, čím ho okouzlilo nové brněnské Divadlo na Orlí od architektů Pavla Rady a Milana Raka.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín