Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Připomínky k programu na zlepšování ovzduší

Má zajistit zlepšení ovzduší do zákonných mezí, podle nevládních organizací ale neobsahuje skutečně účinné řešení. Chystaný Program pro zlepšení kvality ovzduší, který sestavilo ministerstvo životního prostředí, sklízí kritiku.

Rozhovor s Markem Bruštíkem

Vedoucí odboru ochrany ovzduší Krajského úřadu Moravskoslezského kraje k programu ministerstva životního prostředí

Lidé se mohli vyjádřit k záměru rozšíření těžby v Karviné

Do nočních hodin včera lidé v Karviné připomínkovali posudek EIA, který řeší vlivy dolování na životní prostředí a týká se plánovaného rozšíření těžby do lokality Starého Města.

Kontrola ubytoven ve Valašském Meziříčí

Špína, zápach, tristní hygienické podmínky – výsledky kontroly ubytoven ve Valašském Meziříčí. Z pěti obstála bez připomínek jediná. Kapacita ubytoven na území města je 500 lůžek. Většina je obsazena.

Ve Velkých Losinách se otevřel nový termální park

Ve velkých Losinách zahájil s osmimesíčním zpožděním testovací provoz nový termální park. Otevřený pro veřejnost je zatím jen vnitřní areál.

Rekonstrukce katedrály Božského spasitele jde do finále

Generální oprava katedrály Božského spasitele v Ostravě jde do finále. Řemeslníci obnovili fasádu a teď se začínají věnovat jednomu z největších problémů stavby - podlaze.

Včelaři přišli o 20 procent včelstev

Čeští včelaři mají za sebou nejhorší zimu v dějinách. Uhynula pětina včelstev. Ukázal to výzkum vědců z Univerzity Palackého. Zatímco v minulém roce celková ztráta v Česku byla necelých sedm procent, letos devatenáct.

Ostrava na fotograficích Miloše Poláška

Zmizelá Ostrava, tak zní název právě probíhající výstavy fotografií v ostravském Domu umění. Snímky pořídil fotograf Miloš Polášek v 60. a 70. letech minulého století a teprve nedávno je začal upravovat pomocí vlastí speciální technologie.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST