Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Nehoda ve Studénce má třetí oběť

Včerejší srážka pendolina s kamionem na přejezdu ve Studénce na Novojičínsku už má tři oběti. V noci na dnešek zemřel další z cestujících. Policie mezitím obvinila řidiče kamionu, který nejspíš nehodu způsobil. Hrozí mu až 10ti leté vězení.

V nemocnicích zůstává šest raněných z pendolina

Z celkem 18 cestujících, které sanitky odvezly do nemocnic je v péči lékařů stále ještě 6 lidí. A to ve fakultní nemocnici a taky v nemocnici v Novém Jičíně. Tam leží i žena, která seděla v prvím vagonů a po srážce má zlomenou paži.

Cesta pendolinem den po tragédii ve Studénce

Ranní spoj Českých drah číslo 512, který včera havaroval ve Studénce, vyjel na svou trať i dnes. Kvůli nedostatku souprav dráhy místo Pendolina nasadily klasickou soupravu s lokomotivou. Cestující dnešní spoj zaplnili zhruba z poloviny.

Hasiči vyprošťovali raněné 70 minut

Jako první na místo nehody dorazil vrtulník záchranné služby. Ten našel hasičům místo, kde bude jejich pomoc potřeba nejrychleji. Deset minut po vyhlášení poplachu byli na místě bílovečtí hasiči. Společně s dalšími kolegy vyprostili tři raněné.

Obchvat Krnova je zařazen mezi prioritní dopravní stavby

Mezi dopravní priority, které na svém včerejším mimořádném zasedání v Ostravě projednávala i vláda, zařadil Moravskoslezský kraj i obchvat Krnova. Ten se připravuje už od roku 2001 a stavební práce by na něm měly začít v polovině příštího roku.

Olomoučtí věci objevili látky s protinádorovým účinkem

Olomoučtí vědci objevili skupinu látek, které mají výrazný protinádorový účinek. Teď jejich nález navíc potvrdil americký patent.

Socha sv. Floriána se vrátila na náměstí

Tři sta let stará socha svatého Floriána se vrátila na Žerotínovo náměstí v Olomouci. Plastika měla narušenou statiku, některé části byly ulomené. Práce na barokní památce probíhají už půl roku, teď budou pokračovat přímo na náměstí.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST