Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Bydlení ve vyloučené lokalitě za symbolický nájem

Vrátit život do sociálně vyloučené lokality v Ostravě-Přívozu se snaží centrální městský obvod. Dosud pronajal desítku bytů ve zpustlém domě v ulici Spodní a další chce nabízet.

Dostavbě silnice brání žaloby

Na zrychlení a zjednodušení dopravy mezi Ostravou a Opavou si budou muset řidiči počkat. Stavba silnice I/11 se na jednom z úseků u ostravské části Poruby zastavila kvůli vleklému sporu o pozemky.

Rodička žaluje Fakultní nemocnici Olomouc

O skoro17 milionu korun žalují olomouckou fakultní nemocnici rodiče těžce postižené Lucie. Podle nich za její postižení mohou tamní porodníci kvůli špatně vedenému porodu.

Včelstvo v ohrožení

Letošní mírná zima významně ohrožuje včely. V teplém počasí se totiž množí roztoči, kteří způsobují nebezpečné onemocnění včel – varroázu. Napadené včely budou na jaře oslabené a uhynou.

Novinky "sociálního šatníku"

Bundy, čepice, boty nebo oblečení pro děti. V sociálním šatníku je rozdělují svým klientům přímo sociální pracovnice obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Ojedinělý projekt se zaměřuje na cílenou pomoc konkrétním lidem, kteří nemají peníze nebo domov

Děti na ZŠ navštívil Odisbus

Základní školy v Moravskoslezském kraji v těchto týdnech navštěvuje speciální odisbus. Ten má za úkol přiblížit dětem výhody městské i meziměstské hromadné dopravy

Premiéra Těšínského divadla

Čarodějky ze Salemu – představení, které připravilo Těšínské divadlo. Důvody, proč se vedení divadla rozhodlo zařadit drama z americké vesnice Salem na svůj repertoár jsou nejen v jeho aktuálnosti.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST