Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Vědci testují ukládání tepla do zeminy

Stavební fakulta Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava představila unikátní zkušební polygon. Bude sloužit k experimentům v oblasti ukládání odpadního tepla do zeminy a jeho využití k úspornému vytápění.

Záchranáři z Bílovce mají nové výjezdové centrum

Areál bývalého velitelského krytu v Bílovci se změnil na integrované výjezdové centrum. Části lidí z přilehlé ulice se ale nelíbí průjezdy hasičských aut, žádají jinou variantu plánované rekonstrukce vozovky.

Rok 2015 v Olomouckém kraji

Noví investoři, kteří dají lidem práci. Významné sportovní akce, které přilákají tisíce lidí nejen z Česka ale i ze zahraničí. Nebo dlouhé dopravní komplikace. I takový bude rok 2015 v Olomouckém kraji.

V Krnově je levnější parkování

První půlhodina parkování zdarma. Ke snížení ceny po více než dvou letech od zavedení placeného parkování přistoupilo vedení Krnova po stížnostech místních občanů a také obchodníků. V roce 2013 město z parkovného získalo přes milion korun.

Nemocnice v Havířově a Karviné čeká rekonstrukce

Dobrá zpráva pro pacienty nemocnic v Havířově a Karviné. V dubnu by v těchto krajských zdravotnických zařízeních měly začít dlouho očekávané rekonstrukce geriatrie a porodnice. Obě stavební zakázky budou zaplacené za evropské peníze.

Evropské dotace pomohly sportu v Ostravě

Projekt Ostrava Evropské město sportu končí. Z třicetimilionové dotace z Evropské unie město podpořilo 270 sportovních projektů do kterých se zapojily organizace z celé Ostravy a okolí.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST