Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Začal nový školní rok

Ředitelé základních škol hlásí vyšší počet dětí, které do lavic usedly poprvé, ti ze středních škol mluví o opaku. V celém Česku šlo letos do prvních tříd 115 tisíc dětí. Ve srovnání s loňskem je to nárůst o více než čtyři tisíce.

Popálená Natálie nastoupila do 1. třídy

Někteří prvňáci mají cestu do školy trnitější než ostatní. Natálku Kudrikovou z Vítkova znají lidé jako oběť žhářského útoku neonacistů před pěti lety. Až do konce života ji čeká léčba popálenin po celém těle.

Zlínský soud řeší metanolovou kauzu

Případ dalších tří aktérů metanolové kauzy otevřel zlínský okresní soud. Zdeněk Kopl, Daniel Rafaj a Petr Veselý jsou obžalovaní z nákupu, zpracování a dalšího šíření smrtící směsi.

Vodohospodáři čistí jez na Bečvě

Jezová zdrž na řece Bečvě u Hranic vysychá. Vodohospodáři odsud dnes ráno začali vypouštět vodu. Budou tak moci zkontrolovat nejen břehy jezu, ale i samotné dno. Jde o každoroční údržbu velkých jezů.

Historický most v Krnově čeká oprava

Rekonstrukce měla odstartovat už v červnu, ale firma, která zvítězila ve výběrovém řízení, nakonec z tendru odstoupila. V průběhu zaří tak práce začne most opravovat druhá společnost.

Veterán Josef Křístek slaví 95 let

Prošel si téměř všemi bojišti druhé světové války od Sovětského svazu, Blízkého východu, Afriku až po Francii. Plukovník ve výslužbě Josef Křístek slaví dnes 95 let.

Chystá se demolice mostu

Poslední dny už sčítá most, který přes řeku Bečvu spojuje centrum Přerova s jeho rekreační zónou. Výrazně jej totiž poškodily povodně v předcházejících letech a město se nyní rozhodlo postavit místo něj nový.

Jiří Hanibal - sběratel podpisů

Za šestačtyřicet let shromáždil 4 a půl tisíce podpisů slavných světových osobností. Všechny oslovil sám. Má totiž jednu zásadu – podpisy nekupuje ani neprodává.

Začal festival duchovní hudby

Zahajovací koncert 11. ročníku Svatováclavského. Requiem Antonína Dvořáka v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava a Českého filharmonického sboru Brno dirigoval Jakub Hrůša.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST