Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Stavební práce na Prodloužené Rudné

Chybějící 400m úsek Prodloužené Rudné už se staví. Přitom v úterý teprve nové stavební povolení
nabylo právní moci. Na důležitou dopravní tepnu několik let už netrpělivě čekají převážně obyvatelé Poruby, které trápí přetížená doprava. Stavbu brzdily pozemky, respektive cesta, která spojuje městskou část s blízkým lesoparkem.

Stavební práce na Prodloužené Rudné

Živě Ivo Vondrák, hejtman MS kraje.

Výzkum odhalil nejznečištěnější ulice

K místům silně znečištěným vlivem dopravy patří v Ostravě především Místecká, Rudná a Hlučínská ulice. Vyplývá to z výsledku orientačního měření oxidu dusičitého, které v několika lokalitách krajského města provádělo Centrum pro životní prostředí a zdraví. V Ostravě bylo orientační měření znečištění prováděno 4 týdny v 17 převážně dopravně zatížených místech. Odborníci se zaměřili zejména na místa, kde nejsou umístěny stacionární monitorovací stanice.

Požár v Dole ČSM

V podzemí Dolu ČSA v Karviné ráno hořelo. Nikdo nebyl zraněn, příčinu požáru teď bude zjišťovat
speciální komise. Začalo hořet před 4:30 v porubu v hloubce asi 1 200 metrů. Na místě zasahovali
bánští záchranáři, kteří oheň uhasili a ohledali terén. Pracoviště bylo okamžitě uzavřeno a znepřístupněno.

Asistenti dopravy míří do akce

Živě redaktor Jiří Šíma.

Ostravica plná mladých architektů

Začíná workshop k revitalizacia budoucímu využití bývalého ostravského obchodního domu Ostravica-Textilia. 2 ze 4 domů v areálu koupil liberecký podnikatel Michalis Dzikos a chce je přestavět na hotel.
Vlastník druhé poloviny komplexu Daniel Zeman chce svou část areálu Ostravicinabídnout mladým lidem ke kulturnímu využití.

StarDance v Ostravě

Účastníci StarDance tancovali před Ostravským studiem ČT. Vytvořili choreografii, kterou nahráli na internet. Zájemci se ji mohli naučit. Tancovat přišly desítky lidí. Tanečníci tak chtějí upoutat na novou řadu seriálu. Ta začíná na ČT1 12. října.

Noc vědců na OU

Živě redaktor Dušan Gavenda.

Noc vědců na OU

Živě Adam Soustružník, mluvčí Ostravské univerzity.

Burleska v Ostravě

Tanec s prvky erotiky, striptýzu i humoru. První mezinárodní představení burlesky se odehrálo v Ostravě. Místní uskupení Black Gold Cabaret se spojilo s českými i světovými umělci a kabarety chce v Ostravě znovu oživit. Podle kritiků by se burleskní představení neměla primárně soustředit na svlékání,
ale na herecké výkony či zpěv.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD