Na mošnovském letišti vrcholí přípravy víkendových Dnů NATO. Devatenáctý ročník mezinárodní akce nabídne přes 16 hodin programu a 70 ukázek letecké i pozemní techniky pro armádu nebo bezpečnostní sbory.
Celostátní předsednictvo ČSSD jedná o rozpuštění 17 místních organizací v Ostravě. Důvodem jsou černé duše a špatné výsledky ve volbách. Ostravská organizace strany s rušením nesouhlasí.
Hrad Bouzov na Olomoucku zůstane státu. Ústavní soud zamítl stížnost Německého řádu, který požadoval vydání památky. Řád hodlá o Bouzov dál bojovat.

Obsah dílu

Přípravy Dnů NATO 2019

Právě teď tady okolo nás vrcholí přípravy na letošní 19. ročník Dnů NATO. Na místě je už téměr všechna pozemní i letecká technika a zázemí, jak pro vystupující, tak i diváky. Naši reportéři den po dni sledovali, jak se areál mošnovského letiště na letošní Dny NATO stavěl a jak do něj přibývala technika.

Program Dnů NATO 2019

Živě Mjr. Michal Daněk, letový ředitel.

Program Dnů NATO 2019

A ještě jednou přehledně největší lákadla Dnů NATO. Mezi ně určitě patří trojice největších amerických letadel od tankovacího KC-135 přes transportní C-5 až k bombardéru B-52. Na statické ukázce se poprvé veřejnosti představí také nový český letoun L-39NG. Vrcholem dynamických ukázek
bude pak vystoupení 3 akrobatických skupin z Francie, Finska a Švýcarska.

Začínají Dny NATO 2019

Hodně práce mají v těchto dnech také letečtí dispečeři tady na věži letiště Mošnov. Šéfa leteckého provozu odpoledne na ČT24 zpovídal kolega Pavel Habram.

Jak se dostat na Dny NATO 2019

Na první pohled nejjednodušším způsobem je usednutí za volant. Cesta z centra Ostravy na letiště běžně trvá jen necelou půlhodinku. Během Dnů NATO se ale každoročně tvoří kolony.

Policie na Dnech NATO 2019

Živě Soňa Štětínská, mluvčí dopravní policie.

Zasedání ministrů obrany V4

V Ostravě jednali ministři obrany zemí visegradské čtyřky. Zástupci Česka, Polska, Slovenska a Maďarska se domlouvali např. na užší spolupráci při nákupu munice nebo společných zahraničních misích.

Předsednictvo ČSSD o ostravských organizacích

Živě redaktor Jiří Šíma.

Studenti stávkovali za klima

Studenti dnes opět stávkovali za globální klima. V Ostravě se k celosvětovému protestu připojilo
přibližně 50 mladých lidí. Chtějí přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí.
Akci iniciovali studenti z české odnože ekologického hnutí Fridays for Future. Z Komenského sadů,
kde zazněly projevy, se stávkující vydali na průvod městem. Na Masarykově náměstí pak studenti uspořádali pro kolemjdoucí několik workshopů.

Polovina komplexu Ostravica-Textilia prodána

Polovina OD Ostravica-Textilia se změní na hotel. Dvě ze 4 budov zdevastoveného komplexu v centru Ostravy koupil podnikatel Michalis Dzikos z Liberce. Ten by chtěl přistavět i další objekt s podzemním parkovištěm. Zbývající 2 budovy chce stávající majitel Daniel Zeman opravit a nabídnout ke kulturnímu využití. Otevřít by se mohly koncem příštího roku.

Ústavní soud: Bouzov zůstává státu

Živě redaktor Martin Laštůvka.

Poslední role velkého dramatika

Hypochondrovi k uzdravení pomůže lstí služebná. Základní zápletka stovky let staré komedie francouzského dramatika Moliéra Zdravý nemocný. Novou sezónu s ní otevírá soubor ostravského Divadlo Petra Bezruče. V úpravě režiséra Vladimíra Morávka herci hrají zároveň o posledním dnu velkého dramatika.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD