V Ostravě začalo zasedání ministrů obrany zemí visegrádské čtyřky. Schůzka se pod aktuálním českým předsednictvím koná poprvé. Třídenní program začal uvítacím ceremoniálem v ostravském Landek Parku.
Hraboši způsobují problémy zemědělcům taky na cukrové řepě. Její sklizeň sice teprve začíná, pěstitelé ale už teď odhadují, že cukernatost a výnosy budou nižší než v předešlých letech.
V Hranické propasti cvičili záchranáři. V zatopené části se vystřídaly desítky potápěčů z řad hasičů a policistů, ale i hranických speleologů, kteří se na jejím průzkumu podílejí.

Obsah dílu

Ministři obrany V4 v Ostravě

Živě redaktorka Lucie Botorová.

Přípravy Dnů NATO 2019

Reportáž Pavla Habrama a Pavly Daňkové.

Kontejnerový terminál Mošnov

V průmyslové zóně u mošnovského letiště vyroste kontejnerový terminál. Ten propojí po železnici MS kraj s belgickým přístavem Antverpy. SŽDC kvůli tomu postaví nové kolejové propojení, které umožní přímé jízdy nákladních vlaků od Přerova do Mošnova. Kraj a Ostrava si od toho slibují snížení podílu nákladů na silnicích a ekonomický rozvoj regionu. Terminál by měla soukromá společnost otevřít za 2,5 roku.

Sdílený marketing v Olomouci

Zabránit dalšímu úbytku prodejen v historickém jádru Olomouce a zároveň vylidňování centra. Cíl nového projektu sdíleného marketingu. Obchodníci a poskytovatelé služeb budou moci sdílet náklady
na společnou propagaci. Konkrétně tiskoviny s informacemi o nabídce obchodů a služeb, komunikaci prostřednictvím sociálních sítí i venkovní reklamu. Podle organizátorů by se do projektu mohla do konce roku zapojit až stovka obchodníků.

Hraboši poškodili úrodu cukrové řepy

Zemědělci vyčíslují další škody způsobené hraboši. Tentokrát na cukrové řepě. Její sklizeň sice teprve začíná, pěstitelé ale už teď odhadují, že cukernatost a výnosy budou nižší než v předešlých letech.
To by se mohlo projevit v nižší výrobě cukru, a tím i vyšší ceně.

První citelné ochlazení

V posledních dnech se výrazně ochladilo a teploty klesají zejména po ránu pod 10 °C, na horách dokonce i pod 0 °C. Dnešní ráno bylo v rámci ČR vůbec nestudenější od poloviny května. Objevily se tak první přízemní mrazy, na horách i sněhové vločky.

Začala topná sezóna

Dodavatelé tepla už totiž zahájili topnou sezónu. Ode dneška se topí už např. ve Frýdku-Místku, Přerově, Olomouci, Bohumíně nebo Orlové. Zítra začnou firmy pouštět ohřátou vodu do radiátorů také v Ostravě, Havířově nebo Karviné. Je to zhruba o týden dřív než vloni.

Zprošťující rozsudek v případu požáru skladu

Krajský soud zprostil obžalované, kteří se zodpovídali z přípravy rozsáhlého požáru skladu textilu
v Olomouci. Shořel před 3 lety a škoda dosáhla 40 mil. Kč. Požár měl podle obžaloby připravovat Mohamad Chaito. Motivem měly být obchodní a rodinné spory. Podle soudu ale chybí důkazy, které by obžalované usvědčovaly.

Cvičení záchranářů v Hranické propasti

V Hranické propasti cvičili záchranáři. V zatopené části se vystřídaly desítky potápěčů, z řad hasičů a policistů, ale i hranických speleologů, kteří se na jejím průzkumu podílejí. Trénovali vzájemnou spolupráci při záchraně potápěče ze zatopené jeskyně.

Cvičení záchranářů v Hranické propasti

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Taneční inscenace jako konflikt charakterů

Konflikt mezi extroverty a introverty. Téma nové taneční inscenace, kterou nastudovala ostravská
Move Dance Company. Klub Cooltour uvádí choreografii pohybového divadla pod názvem PUZZLE.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD