Vlci roztrhali na Jablunkovsku desítku ovcí. Šelmy zaútočily ve slezské části Beskyd po více než deseti letech a to celkem na třech místech. Přeskočili elektrické ohradníky.
Ostravské zastupitelstvo rozhodlo o budoucí změně územního plánu. Ta by měla zastavit skladování velkého množství uhlí a koksu na území města.
Na letišti v Mošnově přistál dnes dopoledne obří americký transportní letoun Galaxy C-5. Bude jedním z hlavních lákadel víkendových dnů NATO.

Obsah dílu

Vlci napadli ovce na Jablunkovsku

Na Jablunkovsku vlci roztrhali desítku ovcí. Šelmy zaútočily ve slezské části Beskyd po více než 10 letech, a to celkem na 3 místech. Podle chovatelů dokázali vlci překonat i elektrické ohradníky. Ochránci přírody nabádají k lepšímu zabezpečení stád.

Vlci napadli ovce na Jablunkovsku

Živě Pavel Hulva z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Výskyt vlka v Česku

Myslivecké komise Agrární komory České republiky, která doporučuje, aby v novele zákona o myslivosti byl vlk přeřazen z kategorie přísně ohrožených živočichů do kategorie nižší, aby bylo možné jej lovit. Škody, jež vlci v zemi působí, přesahují milion korun a podle jejich dostupných údajů rostou. Zástupci MZE ČR a MŽP ČR komisi vzkázali, že nemůžou dovolit odstřel vlků, zvíře je chráněné na evropské úrovni.

Biskupství přepracovalo projekt kostela Guty

Ostravsko-opavská diecéze přepracovala projekt protipožárního zabezpečení plánované repliky dřevěného kostela v Třinci-Gutech. V nejbližších dnech by ho měla předat hasičům, kteří budou mít měsíc na jeho posouzení. Původní verzi hasiči na začátku září zamítli s odůvodněním, že by bylo zabezpečení stavby nedostatečné.

Ozdravné pobyty dětí

Od 1. října mohou školská zařízení žádat o dotace na ozdravné pobyty dětí. MŽP ČR na ně v nové výzvě vyčlenilo 40 mil. Kč, MS kraj přidá dalších 17. Kromě ZŠ a MŠ mohou o příspěvky nově žádat
i nižší stupně víceletých gymnázií. Za poslední rok z těchto peněz na ozdravný pobyt z regionu odjelo 3 200 dětí ve věku do 10 let

Ostrava chce změnit územní plán

Živě redaktor Jiří Šíma.

Na Dny NATO přiletěl C-5 Galaxy

Na letišti v Mošnově přistál dnes dopoledne obří americký transportní letoun Galaxy C-5. Bude jedním z hlavních lákadel víkendových Dnů NATO. Na jeho palubu se vejde až šest bojových vrtulníků, 130 tun nákladu nebo 345 vojáků.

Natáčení Historie.cs v Dolních Vítkovicích

Jeden moderátor, 3 hosté a samozřejmě natáčecí štáb. Budovu světa techniky v Dolních Vítkovicích
obsadili na jeden den filmaři. Natáčeli další díl série Historie.cs. Tématem byla specifika Ostravska
za normalizace a v roce 1989.

Nehoda vojenského auta Iveco

Obrněné vojenské vozidlo Iveco havarovalo po poledni mezi obcemi Tršice a Doloplazy na Olomoucku.
Zraněni byli 2 ze 4 vojáků, kteří ve voze jeli. S lehkými zraněními je převezli do olomoucké fakultní nemocnice.

Konference Bezpečně on-line Olomouc

Bezpečnost na internetu řešili odborníci v Olomouci. Např. s kyberšikanou na sociálních sítích má osobní zkušenost téměř 15 tis. dětí z celé ČR. To, co může být pro některé zábava, druhé může dovést až k sebevraždě.

Krnov řeší koncepci cyklotras

Spor o chybějící koncepci cyklotras v Krnově. Radnici za to kritizuje Hnutí DUHA. Vedení radnice se ale brání, že novou strategii už připravuje a představí ji příští rok. Ve Fóru zdravého města označují lidé cyklodopravu opakovaně jako jednu ze svých hlavních priorit.

Ostravské muzeum vystavuje exponáty za posledních 30 let

Vše za třicet. Nová výstava Ostravského muzea. Představují se na ní nejzajímavější exponáty, které muzeum získalo v průběhu posledních 30 let, tedy od sametové revoluce. Většinu předmětů uvidí návštěvníci vůbec poprvé.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD