Ostravskou huť čekají investice za téměř tři miliardy korun. Novou huť oficiálně převzala dceřinná společnost koncertu Liberty House. Zástupci firmy podepsali s ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem memorandum o porozumění.
Krajské vedení sociálních demokratů chce nechat zrušit většinu místních buněk strany v Ostravě. Důvodem jsou rozpory a špatné výsledky ve volbách. Okresní organizace proti tomu protestuje.
Na víkendové Dny NATO přiletěla jedna z největších atrakcí, americký strategický bombardér B52 Stratofortress. Lidem se představí už poosmé. V dalších dnech budou vrcholit přílety dalších strojů.

Obsah dílu

Novou huť přebírá Liberty House

Investice za téměř 3 mld. do ocelárny nebo do rozšíření výrobkového portfolia. To při dnešním slavnostním převzetí ostravské huti potvrdil předseda koncernu GFG Alliance Sanjeev Gupta. Právě do jeho koncernu huť s názvem Liberty nově patří. Před několika týdny tady byla kvůli situaci na trhu s ocelí snížena výroba o 20 %.

Novou huť přebírá Liberty House

Živě Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu.

Novou huť přebírá Liberty House

Prodej ostravské huti si vynutila evropská pravidla pro hospodářskou soutěž. Jak celý proces probíhal,
shrnula Pavla Daňková.

Sražená žena a 3 děti ve Slavíči

Ženu se 3 malými dětmi srazilo auto ve Slavíči u Hranic na Přerovsku. Došlo k tomu včera na frekventované silnici I. třídy, přecházely přitom na zelenou po vyznačeném přechodu. Nejmladší dítě
bylo ještě v kočárku, který se převrátil. Ženu a 2 děti ošetřili v nemocniciv Přerově, jedno přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice.

Falešný šlechtic neuspěl se stížností u ÚS

Karel Šimko z Frýdku-Místku si za rozsáhlé podvody s konečnou platností odpyká 9 let ve vězení. Jeho stížnost odmítl Ústavní soud. Muž tvrdil, že je šlechtic, a od tisíce lidí z celé země vylákal pod příslibem výhodné investice nebo zprostředkování půjček přibližně 90 mil. Kč. Šimko ve stížnosti uplatnil řadu výhrad vůči postupu soudů i rozsahu dokazování.

Odebírání licencí ČSSD Ostrava

Živě redaktor Pavel Habram.

V krajině přibývá zvěře

Už zhruba 60 let v české krajině přibývá volně žijící zvěře, v posledních letech pak markantně.
Mnozí odborníci tvrdí, že jde o horší kalamitu,než je kůrovec. Zvířata totiž požírají nově vysazené stromy. Lesníci se snaží případným škodám předejít a dělají různá opatření.

Ukradli nejméně 50 aut

Nejméně 50 aut Škoda Octavia měla ukrást dvojice zlodějů, na kterou podala státní zástupkyně
obžalobu k soudu. Kromě Ostravska a Karvinska měli krást auta také na Slovensku a ve středních Čechách na Benešovsku. Auta většinou odváželi na Slovensko, kde je měli prodávat na náhradní díly.

Socha na počest svatořečení Anežky České

2 měsíce chybějí do 30. výročí Sametové revoluce. Jedna výroční akce bude speciální. Po 30 letech se do Říma vrátí poutníci, aby oslavili výročí svatořečení Anežky České. To se odehrálo 12. listopadu 1989, 10 tis. poutníků tehdy dostalo povolení vycestovat ze socialistického Československa.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD