Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Výročí sprna 1968

Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

Výročí sprna 1968

Poprvé v historii si mohou lidé prohlédnout fotografie, které ukazují 21. srpen 1968 v šumperských ulicích. Snímky jsou unikátní tím, že zachycují nejslavnější československou gymnastku Věru Čáslavskou.

Výročí sprna 1968

Živě historička Nina Pavelčíková z Filozofické fakulty Ostravské univerzity.

21. srpen 1989 v Ostravě

Demonstrace předem rozehnaná policií. Tak 21. srpna roku 1989 skončila v Ostravě připomínka
20. výročí krvavě potlačené demonstrace proti okupačním vojskům Varšavské smlouvy. Do sametové revoluce chyběly 3 měsíce. Ostrava stále patřila k nejlépe střeženým městům Státní bezpečnosti v tehdejším socialistickém Československu.

Zaorálek kandidát na ministra kultury

ČSSD navrhne na ministra kultury svého poslance a bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka.
Na tiskové konferenci to dnes řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. ČSSD původně prosazovala do čela ministerstva svého místopředsedu Michala Šmardu, který se ale nominace
tento týden vzdal po 3měsíčním sporu s prezidentem Milošem Zemanem o své jmenování. Prezident Miloš Zeman se jmenováním Lubomíra Zaorálka ministrem kultury souhlasí.

Litovelský Papcel končí

Společnost Papcel, která v Litovli na Olomoucku vyrábí papírenské stroje, na sebe včera kvůli vysokým dluhům podala insolvenční návrh. Upozornil na to server E15.cz. Soud s Papcelem zahájil insolvenční řízení. Vedení podniku vyčíslilo dluhy na 418 mil. Kč, loni zaměstnávalo v průměru 250 pracovníků.

Topná sezona se blíží

Výměny potrubí horkovodů, teplovodů a dalších rozvodů tepla, plánované odstávky. Ve velkých městech vrcholí rozsáhlé rekonstrukce za desítky milionů. Firmy je musí stihnout ještě před zahájením topné sezóny. Připraveny na ni musí být podle zákona už od 1. září.

Těrlicko bojuje se stany mimo kempy

Těrlicko přitvrzuje vůči lidem, kteří staví stany u přehrady mimo kempy. Už čtvrtý rok to zakazuje vyhláška. Policisté kontrolují i rybáře. Pro ty jediné platí výjimka, musí ale dodržovat pravidla a nenechávat po sobě nepořádek. Lidem, kteří stanují i přes zákaz, hrozí pokuta až 30 tis. Kč.

Frýdek-Místek buduje kanalizaci

Frýdek-Místek získal dotaci na odkanalizování městských částí. Celkové náklady činí podle projektové dokumentace 283 mil. Kč, z toho přislíbená dotace je 143 mil. Aby město dotaci mohlo uplatnit, musí splnit určité podmínky. Ty zatím nesplnilo ve všech dotčených oblastech.

Originální výrobky designerů

Skleněná brčka, dřevění motýlci i recyklovatelné sáčky na svačinu. Výrobky designérů s neotřelými nápady. Už 4 roky jim v Ostravě dává prostor TY IDENTITY. Studio, jehož koncept stojí na kreativitě
a umění jít vlastní cestou, se stalo kulturní součástí města.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD