Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Analýza úniků z koksovny

Výrobní technologie koksovny v Ostravě-Přívoze nezpůsobuje jednoznačné překračování imisních limitů v okolí. Vyplývá to ze studie, kterou si společnost OKK Koksovny nechala vypracovat. V minulých 2 letech totiž v oblasti v důsledku výpadku elektrického proudu docházelo k úniku dýmu. Studie potvrdila, že za překračování limitů mohou především další znečišťovatelé, jako lokální topeniště.
Ekologové ale závěry studie považují za nejednoznačné.

Analýza úniků z koksovny

Živě s Markem Bruštíkem, vedoucím oddělení ochrany ovzduší MS kraje.

Armádní zakázka pro Tatru

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks dodá české armádě v příštích letech 71 nákladních vozů
za více než půl mld. Kč, konkrétně 37 těžkých automobilů modelové řady Tatra Force a 34 středních vozů modelové řady Tatra Tactic. Dalších 30 aut Tatra Force může armáda podle potřeby obdržet v letech 2022 až 2024.

Hrozí deště

Na severozápadě Moravy a Slezska hrozí silný déšť. Až do zítřejšího rána může místy napršet i 50 l vody na m2. Na Moravě navíc hrozí večer a v první polovině noci bouřky s kroupami.

Tragická havárie v Novém Jičíně

4 lidé zemřeli včera v noci při dopravní nehodě u Starého Jičína. Čelně se tam srazila 2 osobní auta, jedno vjelo do protisměru. Podle policie se jedná o letošní nejtragičtější nehodu v MS kraji.

Boj s kůrovcovou kalamitou na Krnovsku

Více než 20 dobrovolníků se v Městě Albrechticích na Krnovsku zapojilo do boje s kůrovcem. Město hospodaří na 290 ha lesa a více než 1/2 byla zasažena invazí brouka. Museli tady vytěžit
42 tis. kubíků napadeného dřeva. Teď se Albrechtičtí snaží lesy obnovit pomocí nové metody.

Neúroda švestek trápí palírny

Na Valašsku je letos nedostatek švestek. Může za to únava stromů po loňské nadúrodě, k tomu chladné jaro a dlouhodobé sucho. Velké sady tomu čelí pěstováním mnoha různých odrůd. Malí pěstitelé mají většinou smůlu a stromy bez jediného plodu. Pocítí to i provozovatelé pálenic.

Novinky v příměstské dopravě

Chytřejší ODISka nebo možnost placení bezkontaktní platební kartou už i v příměstských autobusech. Tyto změny ve veřejné autobusové dopravě MS kraje chystá společnost KODIS v průběhu letoška.
Bezkontaktně bude možné platit nejprve na lince Ostrava-Havířov. Existující dopravní karty ODISky navíc rozšíří své využití i pro jiné než dopravní účely.

Setkání divadelníků v Šumperku

Mladí amatérští divadelníci z Česka a Slovenska se setkali tento týden v Šumperku. Pod vedením profesionálních lektorů pracují v tamním divadle na předem určených tématech. Seznamují se také s netradičními a hraničními obory divadla.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD