Letní tábory pomalu končí. Celkový zájem každoročně roste. Mění se ale také požadavky dětí. Ty jsou podle vedoucích náročnější a tak jsou nuceni program často přizpůsobovat. V letošním roce navíc řeší také více úrazů, problémy mají také s přemnoženými vosami.

Obsah dílu

Letní tábory pomalu konči

Letní tábory pomalu končí. Celkový zájem každoročně roste. Mění se ale také požadavky dětí. Ty jsou podle vedoucích náročnější, a tak jsou nuceni program často přizpůsobovat. V letošním roce navíc řeší
také více úrazů, problémy mají také s přemnoženými vosami.

Letní tábory pomalu konči

Živě s Michaelou Pavelkovou, ředitelkou odboru hygieny dětí a mladistvých Krajské hygienické stanice MS kraje.

Obhájci nechtějí hlavní líčení

Obhájci v olomoucké korupční kauze Vidkun se chtějí vyhnout projednání případu u hlavního líčení.
Soudci olomouckého krajského soudu, který kauzu dostal, podali nebo se chystají podat podnět k předběžnému projednání obžaloby. Soudce teď musí rozsáhlou kauzu nastudovat, první kroky by mohl učinit na podzim. Obžaloba na 4 lidi včetně 2 vysoce postavených policistů či bývalého hejtmana Jiřího Rozbořila byla podána po 3,5 letech vyšetřování na začátku července. Případ podle žalobců odkrývá korupční vztahy mezi policií, podnikateli a správou.

Hořely domíchávače

V areálu bývalého černouhelného Dolu Staříč na Frýdecko-Místecku hořelo v noci na dnešek 5 vedle sebe zaparkovaných domíchávačů betonu. Škoda se předběžně odhaduje na více než 1 mil. Kč, příčinu požáru vyšetřovatelé zjišťují. 5 hasičských jednotek na místo vyjelo tři čtvrtě hodiny po půlnoci.

Nástupiště procházejí opravou

Přívalový déšť vyplavil minulý týden v úterý v noci podchod na nově opraveném karvinském nádraží.
To přitom prošlo v posledních měsících náročnou rekonstrukcí za desítky milionů korun. Zástupci SŽDC se dnes na místě s projektantem stavby domluvili na potřebných úpravách.

Špatná sezóna koupališť

Podprůměrná sezóna na koupalištích. Kvůli proměnlivému počasí je podle některých provozovatelů
dokonce nejhorší za více než 10 let. Na rychlý nástup jara a tropická vedra už zbytek léta nenavázal.
Horké dny se střídaly s těmi chladnými. To se negativně projevilo na zájmu lidí. Některá koupaliště na několik dnů dokonce zavřela.

Barum rallye skončila

9. Barum Czech Rally je minulostí. Poosmé celkově a popáté v řadě vyhrál jeden z nejnáročnějších závodů v Evropě domácí Jan Kopecký. Ve finále soutěže ale nešlo jen o fanfáry pro vítěze, ale také o život. Na poslední rychlostní zkoušce těžce havarovala česká posádka Vlček-Krajča.

V sovětském areálu rostou byty

Po více než 20 letech se v Krnově budou stavět nové byty. V místě, kde dříve byla kasárna české a později sovětské armády, se buduje rezidenční komplex, jehož součástí bude i víceúčelová budova.
V ní by měly vzniknout komerční prostory pro polikliniku, kavárnu a další služby. Developer do projektu investuje až 300 mil. Kč.

Dopravní omezení ve Frýdku-Místku

Další dopravní omezení čekají řidiče na nejfrekventovanější křižovatce ve Frýdku-Místku, která prochází rekonstrukcí. Nově stavbaři uzavřeli příjezdovou rampu na křižovatku ve směru z Českého Těšína, objízdná trasa vede středem města.

Města pečují o křížky

Kříž s neznámým majitelem chtělo do svého vlastnictví získat město Nový Jičín. Kříž stojí na městském pozemku a chátrá. Podle městských právníků jej ale není možné získat do městského vlastnictví vyhlášením nálezu, jako to nedávno udělali ve Frenštátě pod Radhoštěm, protože křížek je nemovitost,
a nemovitost nalézt nelze.

Fotografie Viktora Máchy v Ostravě

S fotoaparátem cestuje po největších podnicích světa, aby zaznamenal fascinující svět těžkého průmyslu. Fotograf Viktor Mácha patří mezi pár fotografů na světě, kteří průmysl fotografují. Jeho snímky vystavuje pobočka Národního památkového ústavu v Ostravě. S ostravskými památkáři
teď spolupracuje na knize o ostravské huti.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD