Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Syntetické drogy před soudem

Ostravský soud začal projednávat první úmrtí po užití syntetické drogy. Po něm následovala na Ostravsku série otrav, která stála 2 lidské životy. Obviněny jsou desítky lidí. Před soudem dnes vypovídal první z nich.

Syntetické drogy před soudem

Podrobnosti o otravách syntetickou drogou nabídne Kristýna Prokešová.

Syntetické drogy před soudem

Živě Jan Horák z organizace Renarkon o.p.s.

Fianova stížnost na ÚS

Trest pro doživotně odsouzeného Rudolfa Fiana, jednoho z hlavních organizátorů obchodu s pančovaným alkoholem, je zákonný a řádně odůvodněný. Ústavní soud proto odmítl jeho stížnost.
V ní si Fian stěžoval na nesprávnou právní kvalifikaci a údajně exemplární trest. Metanolovou směsí,
kterou Fian vyráběl, se otrávilo 117 lidí, pět desítek z nich zemřelo. Podle ústavních soudců uložily soudy zákonný trest a jasně odůvodnily, proč nestačí např. 20 až 30 let vězení.

ŘSD a Dluhonice se domluvili na klíčových kompenzacích pro obec

Ředitelství silnici a dálnic, zmocněnec MD ČR a obec Dluhonice se domluvili na klíčových kompenzacích pro obec. Na Twitteru to oznámilo ŘSD. Podle něj by tak měl být poslední úsek dálnice D1 u Přerova blíž výstavbě. ŘSD navíc oznámilo, že do konce roku zprovozní téměř 15km úsek mezi Lipníkem a Přerovem.

Lázeňská města proti novele zákona

O stovky tisíc korun ročně mohou přijít od ledna lázeňská města a obce. Novela zákona o místních poplatcích totiž část nemocných osvobozuje od lázeňského poplatku. Radnicím se to nelíbí. Přišly by o peníze, které investují v okolí lázeňských zařízení. Senát se proto bude zabývat návrhem, který by výjimku zrušil.

Nelegální sklad výbušnin?

Nelegální sklad výbušnin, zbraní a toxických látek hledali policisté v jednom z domů v Jílové ulici v Ostravě. Kromě pyrotechniků byli proto na místě i hasiči a záchranáři. Z bezpečnostních důvodů policisté uzavřeli polovinu ulice. Nájemníci okolích domů museli zůstat buď doma, nebo za policejní páskou.

Opravená koksovna v DOV

V ostravských Dolních Vítkovicích otevírají objekt bývalé koksovny. Spolu s Dolem Hlubina a vysokými pecemi tvoří unikátní soubor průmyslové dědictví. Prohlídka koksárenské baterie bude součástí tzv. uhelné prohlídkové trasy.

Rizikové koupání v přírodě

Letní dny a teplé počasí lákají ke koupání na koupalištích i v přírodě. Právě koupání v rybnících je ale rizikové, ročně v tzv. přírodní vodě utone kolem dvou stovek lidí. Vůbec nejrizikovější skupinou
jsou děti.

Noční prohlídky Zoo

O prázdninách se mohou zájemci projít ostravskou ZOO i v noci. Zahrada totiž nabízí speciání
noční komentované prohlídky. Návštěvníci tedy mají možnost vidět, jak se některá zvířata chovají po setmění nebo se ukládají ke spánku. Prohlídky se konají pravidelně každý páteční večer až do konce prázdnin.

Milan Dobeš slaví 90

Milan Dobeš je evropský představitel op-artu a jeden z prvních tvůrců světelně-kinetických objektů.
Muzeum v Dolních Vítkovicích, které nese jeho jméno, připravilo výstavu k jeho 90. narozeninám. Návštěvníky provází jeho životem.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD