Kůrovcová kalamita je na vrcholu. Letošní těžba dřeva bude podle lesníků rekordní. Brouk už napadá stromy také v přírodních rezervacích. Například v rezervaci Mionší mu ale ochránci přírody nechávají volný průběh.
Olomoucká městská rada rozhoduje o podání odvolání proti územnímu rozhodnutí v případu stavby výškové budovy Šantovka Tower. Ta je už téměř deset let předmětem sporů.
Před 10 lety zasáhly Novojičínsko bleskové povodně. Zemřelo při nich 9 lidí, nejvíce v Jeseníku nad Odrou. Ten stále nemá dostatečnou protipovodňovou ochranu. Lidé si přírodní katastrofu dodnes připomínají.

Obsah dílu

Těžba kůrovcového dřeva bude rekordní

Kůrovcová kalamita je na vrcholu. Letošní těžba dřeva bude podle lesníků rekordní. Šíření brouka zpomalil chladný a deštivý květen, v těchto dnech se mu ale opět daří. Brouk už napadá stromy
také v přírodních rezervacích. Tam tomu ochránci přírody ale nechávají volný průběh.

Těžba kůrovcového dřeva bude rekordní

Sestih komentářů z odpolední ČT24.

MS kraj zpřísnil podmínky provozu OKK

MS kraj zpřísnil podmínky provozu společnosti OKK Koksovny. Nastavil opatření, jimiž omezí úniky dýmu, které byly v minulosti zaznamenány, nově budou odborníci z krajského úřadu i ČIŽP kontrolovat záběry z kamer sledující provoz v koksovně. Z kontroly krajského úřadu vyplynulo, že úniky emisí souvisely s technickými závadami.

Horská služba Beskydy vybírá nového náčelníka

Vedení Horské služby ČR hledá nového náčelníka pro oblast Beskyd. Dosavadního náčelníka Radima Pavlicu, který u horských záchranářů působí od roku 1985, ředitel Horské služby František Hadáček před časem odvolal. Důvodem podle něj byla špatná komunikace mezi náčelníkem a podřízenými záchranáři. Radim Pavlica u horské služby zůstal, své odvolání odmítl komentovat.

Olomoučtí radní jednají o Šantovka Tower

Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

Ostrava prodává proluku Nové Lauby

Ostravští zastupitelé se rozhodli k prodeji proluky Nové Lauby v centru města. Případní zájemci
ale musí pozemek využít výlučně k výstavbě nájemných bytů v souladu s územním rozhodnutím
a architektonickou studií, které má město už několik měsíců vypracované. Minimální požadovaná cena za pozemek činí přibližně 36 mil. Kč. Hlavním cílem výstavby je oživení centra města pomocí nových obyvatel.

Výstraha před vysokými teplotami

Až do zítřejších 21:00 platí výstraha před vysokými teplotami, které by měly zítra odpoledne vystoupat v MS a OL kraji až na 34°C. Podle meteorologů je pravděpodobné, že teploty překonají rekordy pro konec června. Lidé by měli dodržovat pitný režim, omezit tělesnou zátěž a nenechávat děti i zvířata
na přímém slunci.

10 let od bleskových povodní: zemřelo 9 lidí

V noci na dnešek uplynulo přesně 10 let od bleskových povodní na Novojičínsku. Voda, která tam přišla během několika desítek minut, zničila několik rodinných domů, mostů, silnic a o život podle policie
připravila 9 lidí. Nápravy škod trvaly několik let. Lidé si ničivé povodně dodnes připomínají.

10 let od bleskových povodní: Jeseník nad Odrou

Jedním z nejpostiženějších míst byla tehdy obec Jeseník nad Odrou. Podle starosty tu během bleskové povodně zahynulo 5 lidí a škody přesáhly 400 mil. Kč.

Tři týdny do Colours of Ostrava

3 týdny zbývají do největšího hudebního festivalu Colours of Ostrava. Organizátoři zveřejnili kompletní hudební program. Vystoupí na něm 120 kapel z celého světa. Mezi největší jména 18. ročníku patří britská kapela The Cure nebo Florence and the Machine. A známá jsou i jména diskusního fóra Meltingpot, jeho program ale organizátoři ještě dolaďují.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD