Obce na Šumpersku a Prostějovsku likvidují škody po nočních silných bouřkách. Hasiči vyjížděli k více než 140 událostem. Nejčastěji čerpali vodu ze zaplavených sklepů nebo odstraňovali naplavené bahno.
Ve zdravotnických zařízeních si dnes připomínali celosvětový den dárců krve. V krevním centru v Ostravě Porubě měli otevřeno už od sedmi hodin ráno. Celkem tady přišlo přes 250 dárců.
Obcím a krajům chybí peníze na sociální práce. Pro letošní rok jim totiž vláda dala o polovinu méně než žádaly. V celém Moravskoslezském kraji schází několik stovek milionů.

Obsah dílu

Úklid po silných bouřkách

Silné bouřky s přívalovým deštěm, kroupami a nárazovým větrem večer a v noci zasáhly desítky míst
na Moravě a na Vysočině. V několika obcích se valila voda a bahno z polí. Nejvážnější situace byla v Olomouckém kraji, kde evidovali hasiči více než 140 výjezdů. 2 rodiny tam dokonce museli evakuovat.

Úklid po silných bouřkách

Živě redaktor Dušan Gavenda.

Dvoudenní dopravní akce

2denní rozsáhlá dopravní akce s nasazením autotýmu proběhla v MS kraji. Policisté se zaměřili
na neukázněné řidiče, na dodržování povolené rychlosti, nesprávné předjíždění nebo na alkohol za volantem. Motoristy kontrolovali na silnicích I. tříd i na dálnici.

Požár haly v Prostějově

9 jednotek hasičů likvidovalo rozsáhlý požár skladovací haly v Hrdibořicích na Prostějovsku. Před 13. hodinou tam začalo hořet vybavení a skladovací materiál včetně několika osobních aut. Po několika hodinách byl požár uhašen, jeho příčinu vyšetřují kriminalisté, kteří škodu zatím odhadují na více než 1 mil. Kč.

Světový den dárců krve

Ve zdravotnických zařízeních si dnes připomínali Světový den dárců krve. V krevním centru v Ostravě-Porubě měli otevřeno už od 7:00. Celkem tady přišlo přes 250 dárců. 10 z nich darovalo krev úplně poprvé.

Světový den dárců krve

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Maringotky mají být odstraněny

Rekreační maringotky u Moravičanského jezera, které spadá do CHKO Litovelského Pomoraví, mají majitelé odvézt. Mohelnický úřad na Šumpersku vydal rozhodnutí o jejich odstranění. Maringotky si majtelé pozemků v CHKO postavili bez povolení úřadů.

Kraje chtějí více peněz pro sociální sféry

Obcím a krajům chybí peníze na sociální práce. Pro letošní rok jim totiž vláda dala o polovinu méně, než žádaly. V celém MS kraji schází několik stovek milionů. Nejvíce peněž chybí na mzdách, které oproti loňsku vzrostly.

Spor o kácení v NPR Rejvíz

Zástupci Lesů České republiky i ekologické spolky nesouhlasí s kácením stromů ve vzácné rezervaci Rejvíz. Rozhodnutí vydala Správa CHKO Jeseníky 30. května, kterým povoluje v některých oblastech kácet stromy kvůli kůrovci. Lesy ČR i ekologové se proti rozhodnutí odvolávají.

Výstava fotek studentů SUŠ Ostrava

Studenti oboru fotografie Střední umělecké školy v Ostravě vytvořili galerii z opuštěné prodejny v centru města. Poprvé tak své práce vystavili ve veřejném prostoru. Téma dostali od svých pedagogů.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 ST HD