Ve 14 hodin se otevřely volební místnosti. Začalo tak dvoudenní hlasování o budoucích zástupcích Česka v Evropském parlamentu. Češi mají na výběr z osmi set jeden a čtyřiceti kandidátů – z nich zvolí 21 europoslanců pro příštích pět let.

Obsah dílu

Začaly volby do Evropského parlamentu

Živě redaktoři Tereza Krumpholzová a Dušan Gavenda.

Volby probíhají i v ženské věznici

K volebním urnám se dnes vydali i vězni z nápravných zařízení MS kraje. Přímo do věznic za nimi zamířili členové volebních komisí s mobilními urnami.

Začaly volby do Evropského parlamentu

Živě Kamil Švec, politolog ČT a analytik, FSV UK.

7 nových pacientů se spalničkami

Od začátku roku onemocnělo v Česku spalničkami už 537 lidí. Za posledních 7 dní přibylo 7 nových případů, minulý týden to bylo o 2 více. ČT to potvrdil mluvčí MZ ČR Jan Brodský. Nejkritičtějším místem v republice je od začátku roku Praha se 170 nemocnými. V MS kraji hygienici hlásí 103 nemocných, v Královéhradeckém 73 a v Pardubickém 59. Naopak nejméně nakažených je v kraji Vysočina a v Karlovarském kraji.

MS v hokeji i v Ostravě

ČR bude v roce 2024 pořadatelem MS v ledním hokeji. Rozhodla o tom Mezinárodní federace ledního hokeje. Zápasy se odehrají v pražské O2 Aréně a v ostravské Ostravar Aréně, stejně jako při šampionátech v letech 2004 a 2015. Ostrava bude už v roce 2020 hostit hokejové mistrovství světa juniorů.

Řeky hlásí klid

Povodňová situace v MS a OL kraji už se uklidnila. V současné době už jsou v obou krajích pouze 3 první stupně povodňové aktivity a to na řekách Ostravici, Morávce a Ropičance. To může být ovšem způsobeno i tím, že vodohospodáři upouštějí vodu z přehrad. Škody, které za sebou nechaly, se budou vyčíslovat v následujících dnech a týdnech.

Začal Festival Zlín

Ve Zlíně začal 59. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Nabídne 280 snímků z více než 50 zemí světa. Ty nejlepší odmění zlatými střevíčky. Cenu za přínos tvorbě pro děti převezme interpret mnoha pohádkových písní Karel Gott.

Prezident Zeman na sněmu měst

Projevem prezidenta Miloše Zemana skončil v Ostravě 2denní sněm Svazu měst a obcí. Sjeli se na něj starostové z celé ČR. Prezident Miloš Zeman starosty mimo jiné vyzval, aby měli odvahu opakovaně kandidovat na své funkce.

Záchranáři soutěží v Jeseníkách

Jako pri ostrém zásahu, tak přesně tak si připadají soutěžící záchranáři na Rallye Rejvíz. Mezinárodní soutěž profesionálních záchranářů se koná už po 23. Na Šumpersko dorazily posádky z celé ČR, ale i ze zahraničí.

Balabánovy kresby v kostele

Váží 3,5 kg a obsahuje 110 celostránkových ilustrací od 11 českých a slovenských malířů a grafiků.
Český překlad Jeruzalémské bible získal svou vizuální tvář u příležitosti výročí 1150 let od příchodu sv. Cyrila a Metoděje. Ilustracemi přispěl i malíř Daniel Balabán. Jeho originální kresby si teď můžou prohlédnout lidé v ostravském kostele svatého Ducha.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD