Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Dětmarovice: hladina Olše klesá

Živě redaktorka Helena Dohnalová.

Hasiči zasahují třetí den

Specifickou roli při povodních hrají jednotky dobrovolných hasičů. Patří mezi první a mnohdy jediné, kteří na místo neštěstí přijíždějí. Přitom sami mají svá povolání. I při těchto povodních pak byli v pohotovosti.

Bečva pomalu klesá

Živě redaktor Dušan Gavenda.

Bečva trápí okolní obce

Hranicko, Lipník nad Bečvou, Přerovsko. Na 2. stupeň povodňové aktivity se tady Bečva začala dostávat 2 hodiny před půlnocí. V místech vznikly povodňové komise, v pohotovosti jsou stále všichni hasiči i zástupci jednotlivých obcí.

Hladiny řek klesají

Živě Petr Březina, technický ředitel Povodí Odry.

Přepadení směnárny

Karvinská policie hledá lupiče, který ve středu po poledni v Havířově na Karvinsku s pistolí přepadl směnárnu. Lupič ale neuspěl, podnik opustil bez lupu. Směnárník se totiž zbraně nezalekl a hotovost odmítl vydat. Podle získaného popisu se jednalo o muže vysokého asi 175 cm, ve věku mezi 25 až 30 lety, bílé pleti. Má hnědé výrazné oči. Informace o lupiči přijme policie prostřednictvím linky 158.

Kontroly koupališť

MS hygienici už zahájili pravidelnou kontrolu kvality vod v přírodních koupalištích. V regionu budou sledovat vodu na 23 místech a také na 2 přírodních koupalištích s provozovatelem. Jde o Hlučínskou štěrkovnu a tzv. Karvinské moře. První rozbory ukázaly, že kvalita vody je na většině kontrolovaných míst dobrá.

Příprava na volby do EP

Zítra ve 14:00 se v celém Česku otevřou volební místnosti a lidé budou vybírat své zástupce do EP na následujících 5 let. O přízeň voličů usiluje 39 politických stran či hnutí. Volební místnosti se někde připravovaly už dnes. Hlasy se sečtou až po uzavření volebních místností ve všech členských státech EU. Dnes už třeba volí lidé v Nizozemsku a Velké Británii.

Jednání Svazu měst a obcí v Ostravě

V Ostravě se sešli zástupci Svazu měst a obcí ČR, který sdružuje více než 2700 obcí, což představuje
8 450 000 obyvatel ČR. Mezi hlavní témata dvoudenního sněmu patří prosazení 5letého mandátu
pro obecní a městské zastupitele. Tato délka podle předsedy svazu Františka Lukla lépe odpovídá času, který je potřeba na prosazení investičních projektů. Teď je volební období zastupitelů obcí a měst 4leté. Starostové také jednají o rozšíření kompetencí NKÚ.

Cvičení Dark Blade 2019

Bezmála 3 desítky vrtulníků z 6 evropských armád několikrát denně startují a přistávají na vojenské základně v Náměšti nad Oslavou. Armáda se omlouvá obyvatelům z okolí za zvýšený hluk, někdy i v nočních hodinách.

Cvičení Dark Blade 2019

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD