Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Déšť zvedá hladiny řek

Živě redaktoři Pavla Krůčková a Dušan Gavenda.

Déšť zvedá hladiny řek

Živě Petr Březina, technický ředitel Povodí Odry.

Stop kotlíkovým dotacím

MS kraj dnes ukončil příjem žádostí o dotace na výměnu neekologických kotlů. O příspěvek už totiž požádalo 10 tis. zájemců. Za necelých 10 dnů si tak obyvatelé MS kraje řekli odhadem o více než 1,2 mld. Kč. Žádosti kraj začal přijímat 13. května.

Průměrná úroda ovoce

Ovoce z moravských a slezských sadů by mělo letos uspokojit tržní poptávku. I přes jarní sucho a mrazíky se dá očekávat průměrná úroda. U nejpěstovanějších jabloní se po loňském suchu a velké úrodě u některých odrůd projevily výkyvy v násadě plodů na stromech. Vážnějším problémem než sucho byly pro pěstitele letošní mrazíky. Poškození však zdaleka nedosahuje úrovně z let 2016 a 2017.

Karanténa skončila

Kardiochirurgické centrum FNO už funguje v běžném režimu. Z karantény nařízené kvůli výskytu spalniček už se vrátili do práce všichni zaměstnanci. Nemocnice personál postupně testuje na přítomnost protilátek, zaměstnanci, kteří jich nemají dostatek, se nechávají očkovat, od začátku roku
to bylo přes 400 lidí na různých oddělních a klinikách.

Hazard v Ostravě skončil

Živě redaktor Tomáš Indrei.

Vsetín taky bez hazardu

Zrušit tři desítky heren a místo nich zřídit 1 centrální kasino kontrolované městem. Tak se před 3 lety rozhodli omezit hazard ve Vsetíně. Naopak krajské město Zlínského kraje je k hernám tolerantnější.

Ministr jednal s odboráři

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček přijel na návštěvu MS kraje. Ráno jednal s odbory společnosti ArcelorMittal Ostrava. Ta již několik měsíců čeká na svého nového majitele. EK už dříve potvrdila, že vhodným zájemcem je společnost Liberty House. Ta ale nebudí důvěru u odborářů, některých ekonomů i samotné vlády.

Osvětová kampaň Linky bezpečí

Kyberšikana, rozvody rodičů a sebepoškozování. Problémy, se kterými se české děti potýkají nejčastěji. Denně jich volá o pomoc na Linku bezpečí okolo 500. Dalších tisíc se jich ale nedovolá. I proto letos Linka bezpečí zahájila osvětovou kampaň v 6 krajích. Jejím cílem je získat finanční prostředky na zvýšení svých kapacit.

V Třinci přepadával bezdomovec

3 loupežná přepadení během 14 dnů v Třinci má na svědomí 19letý bezdomovec. O peníze, mobily, platební karty a osobní doklady připravil 1 ženu a 2 muže.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD