V Opavě se konala demonstrace za záchranu historické budovy bývalého obchodního domu Breda. //Svého času neznámější a před druhou světovou válkou největší dům v tehdejším Československu je už sedm let zavřený a rychle chátrá. // Organizátoři protestů i památkáři mají strach z jejího zániku.

Obsah dílu

500 lidí za záchranu Bredy

V Opavě se konala demonstrace za záchranu historické budovy bývalého OD Breda. Svého času neznámější a před 2. světovou válkou největší dům v tehdejším Československu je už 7 let zavřený
a rychle chátrá. Organizátoři protestů i památkáři mají strach z jejího zániku.

Demonstrace za zachování OD Breda v Opavě

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Olomoučtí policisté se chystají

Policisté na koních, vrtulník, ale i zástupy policistů v ulicích Olomouce budou ve středu střežit bezpečnost při finále fotbalového MOL Cupu mezi Baníkem Ostrava a Slavií Praha. Policisté označili utkání za rizikové a kvůli předpokládaným incidentům mobilizují všechny síly. Utkání se odehraje
na Andrově stadionu. Olomoucké policisty posílí kolegové ze 4 krajů. Předpokládá se, že na zápas dorazí až 12 tis. návštěvníků.

Kraj zaplatí stáže vysokoškolákům

MS kraj letos znovu nabízí firmám finanční příspěvek na stáže pro vysokoškolské či středoškolské studenty. Program kraj vyhlásil počtvrté a letos na něj vyčlenil 5 mil. Kč. Novinářům to dnes řekl
hejtman Ivo Vondrák. Podle něj stáže umožní studentům získat zkušenosti z reálného provozu,
firmy si zase díky nim mohou vytipovat nebo vychovat své budoucí zaměstnance. Vondrák připomněl,
že podniky se dlouhodobě potýkají s nedostatkem technicky vzdělaných zaměstnanců.

Soud dal podmínku hasiči

2letá podmínka za tragickou nehodu hasičské cisterny, při které vloni v srpnu na Mohelnicku zemřel velitel družstva. Potrestaný je řidič auta, které mířilo k zásahu. Petr Matějíček dnes před šumperským okresním soudem následků havárie litoval a uznal svoji vinu. Sám přišel při nehodě o nohu.

Koncert za odvolání ministra Staňka

Živě redaktor Dušan Gavenda.

Soud řeší údajné týrání dítěte

Údajné dlouhodobé týrání dítěte řeší Okresní soud v Ostravě. Na lavici pro obžalované jsou chlapcovi rodiče, kteří ho podle žalobce měli téměř 6,5 roku bezdůvodně bít, ponižovat a vulgárně urážet. Nezletilého měl jeho otec také v jejich bytě půl roku pravidelně znásilňovat.

Hartu brázdí elektroloď

Přehradu Slezská Harta na Bruntálsku bude brázdit nová elektroloď. Plavidlo, poháněné výhradně elektřinou, vyrobila specializovaná polská firma. Pořizovací cena byla 14 mil. Kč, které poskytl MS kraj.
Katamarán díky své jedinečné konstrukci uveze až 45 lidí, vozíčkáře či kola.

Výnosné místo v NDM

Korupce, patolízalství i snaha udržet si nezkažený charakter. To všechno namíchal ruský dramatik Alexandr Nikolajevič Ostrovskij do své hry s názvem "Výnosné místo". Satirickou komedii, kterou v carském Rusku zakázali těsně před premiérou, nastudovala činohra NDM.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD