Obcím chybí peníze na financování sociální práce. V celém Moravskoslezském kraji schází přes 400 milionů korun.
Odvoz posledních barelů nelegálně uloženého nebezpečného odpadu ve Starém Městě u Frýdku-Místku skončí nepozději o půlnoci. Specializovaná firma během dvou měsíců odvezla přibližně 650 tun odpadu.
V Moravskoslezském kraji se přemnožili potkani. Po mírné zimě je jich více než v předchozích letech. Města proto spouští plošné deratizace.

Obsah dílu

Obcím chybí peníze na sociální práci

Obcím chybí peníze na financování sociálních pracovníků. Pro letošní rok jim totiž vláda dala o polovinu méně než loni. V celém MS kraji schází několik stovek milionů. V příštím roce by pak financí mělo ještě ubýt.

Obcím chybí peníze na sociální práci

Živě Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy.

Z nelegálního skladu odvezou poslední sudy

Odvoz posledních barelů nelegálně uloženého nebezpečného odpadu ve Starém Městě u Frýdku-Místku skončí nepozději o půlnoci. Specializovaná firmaběhem 2 měsíců odvezla přibližně 650 tun odpadu
uskladněného ve více než 3 tis. barelech do spaloven napříč republikou.

Kontroly kamionů s nebezpečným nákladem

Na dálnici D1 u Ostravy probíhaly policejní kontroly zaměřené na přepravu nebezpečných věcí. A to v rámci evropské dohody o mezinárodní silniční přepravě. Policisté tak namátkou kontrolovali řidiče českých i zahraničních nákladních aut i dodávek, které nebezpečné věci převážely. Pochybení zjistili
u zhruba desetiny řidičů.

Dabata o humanizaci řeky Ostravice

Živě redaktor Jiří Šíma.

Zvýšený výskyt potkanů

V MS kraji se přemnožili potkani. Těch je po mírné zimě více a teď se navíc začínají rozmnožovat.
Jeden pár může mít za rok až 2 tis. mláďat. Hlodavci trápí kromě Ostravy také další města. Tam teď spouští plošné deratizace.

Soud se správci lihových skladů

Případu tzv. lihové mafie se dnes věnoval i Krajský soud v Olomouci. Zabýval se posledními dvěma muži z okolí Radka Březiny, u kterých ještě nepadlo pravomocné rozhodnutí. Jedním z nich je Ivan Kovářík, který byl správcem ostravských skladů, kam se měl podle obžaloby navážet nelegální líh.

Případ lihové mafie u zlínského soudu

Živě redaktor Josef Kvasnička.

Ceny Gloria musaealis 2018

V 17. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018 si Muzeum umění Olomouc odneslo první cenu za výstavu Rozlomená doba 1908-1928 o nástupu avantgardního umění na území bývalého Rakouska-Uherska, zvláštní ocenění dostala Galerie výtvarného umění v Ostravě za výstavu Černá země? Mýtus a realita 1918-1938. Do soutěže se přihlásilo 58 muzeí a galerií z celé ČR a celkem 93 projektů.

V Olomouci začala Divadelní Flora

Státní drážďanské divadlo zahájilo olomoucký festival Divadelní Flora. Přivezlo inscenaci s názvem Devět dní vzhůru, která vznikla podle autobiografického příběhu úspěšného německého herce Erica Stehfesta. Popsal v něm svou 10letou závislost na pervitinu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž76 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD