Už šest zdravotníků ostravské fakultní nemocnice onemocnělo spalničkami. Všichni pracují na kardiochirurgickém oddělení, které kvůli tomu nepřijímá nové pacienty a návštěvy.
Expozici kardinála Františka Tomáška otevřeli v jeho rodné Studénce na Novojičínsku. Životní pouť kněze, který bojoval za svobodu, dokumentují nejen oficiální církevní dokumenty, ale i ryze osobní věci.
Trojanovice vzdaly provozování vlastní restaurace Rekovice. Roční ztráty dosahují podle opozice tří milionů korun. Na nabídku pronájmu zatím žádný zájemce nereagoval.

Obsah dílu

Další zdravotníci z FN Ostrava mají spalničky

Zákaz návštěv, nepřijímání nových pacientů, odklad plánovaných operací. Na Kardiochirurgickém centru Fakultní nemocnice v Ostravě už onemocnělo spalničkami 6 zdravotníků. Jde o 5 zaměstnanců centra a 1 stážistu. Od začátku spalničkové epidemie prošlo kontrolami na protilátky tisíc zdravotníků FN.

Další zdravotníci z FN Ostrava mají spalničky

Živě Naďa Chattová, mluvčí ostravské FN.

Další zdravotníci z FN Ostrava mají spalničky

Od 1. ledna do 29. dubna zaznamenala Krajská hygienická stanice MS kraje 88 případů spalničkami,
v celém Česku je to pak 479 případů. Nejvíce je jich zaznamenáno na území města Ostravy, naopak vůbec v okrese Nový Jičín. Teď nemocnost klesá.

Nový generální ředitel Povodí Odry

Novým generálním ředitelem státního podniku Povodí Odry se stal Jiří Tkáč, jenž dosud vedl opavský závod podniku. Dosavadní ředitel Jiří Pagáč, který stál v čele firmy téměř 5 let, odchází do důchodu.
Tkáč je absolventem VUT v Brně a má odborné a dlouholeté praktické zkušenosti z oblasti vodního hospodářství. Jeho prioritou ve vedení státního podniku Povodí Odry budou projekty zaměřené
na zadržení vody v krajině a realizaci vodních děl.

Otevřené chrámy v MS kraji

Začal třetí ročník projektu Otevřené chrámy. Biskupství ostravsko-opavské v něm zpřístupňuje 30 kostelů a 3 kostelní věže. Návštěvníky budou provázet vyškolení průvodci. V Kostele sv. Václava v Ostravě už teď lidé mohou vidět pozdně gotický obrazMadony z Těrlicka. Loňský ročník navštívilo
celkem 169 tis. zájemců.

Seniorské obálky v Přerově

Seniorské obálky mohou nově získat obyvatelé Přerova. Obsahovat budou informace o zdravotních potížích a lécích, které důchodce bere. Obálka by měla být dostupná na vnitřní straně dveří do bytu
nebo na dveřích ledničky a pomáhat při případném zásahu v bytě seniora.

Expozice kardinála Tomáška ve Studénce

120 let narození kardinála Františka Tomáška připomíná nová expozice v muzeu na zámku ve Studénce na Novojičínsku. František Tomášek se totižprávě tam v místní škole narodil. Životní pouť kněze,
který bojoval za svobodu, dokumentují nejen oficiální církevní dokumenty, ale i ryze osobní věci.

Nové sochy na šumperské radnici

Šumperská radnice instaluje nové sochy. Budova ve stylu německé secese a novoromantismu prošla během dlouhých 25 let kompletní rekonstrukcí za více než 90 mil. Kč. Sochy nahradí původní repliky, které už byly v havarijním stavu.

Trojanice nabízí k pronájmu obecní restauraci

Vedle běžné úřednické činnosti chtěly provozovat hotel nebo pilu. Dvě obce v Česku, které se podnikáním dostaly do ztrát. Nového provozovatele pro ubytování s restaurací teď hledají v Trojanovicích na Novojičínsku, pilu zase k pronájmu nabízí v Kašperských Horách. Podle Svazu měst a obcí má podnikání samospráv význam hlavně tehdy, když přinese užitek místním obyvatelům.

Omezení provozu na nejrušnější křižovatce ve FM

S komplikacemi musí počítat řidiči o víkendu ve Frýdku-Místku. Nejfrekventovanější křižovatku
ve městě čeká výměna počítače, který řídí semafory. Ten už je zastaralý a po 20 letech provozu
na hranici životnosti. Výměna si od sobotního rána do neděle odpoledne vyžádá razantní dopravní omezení.

Manifest sepíšeme později na Dole Michal

Malované solární panely a krajiny vyšívané do kapoty aut. To vše pod střechou Cechovny v areálu Dolu Michal. Výstava 3 konceptuálních výtvarnic, které svá díla konfrontují s fenomény krajiny a ekologie,
dostala název Manifest sepíšeme později.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD