Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Projednávání stavby Severního spoje

Po dlouhé době posun v přípravě tzv. Severního spoje v Ostravě. Magistrát dnes představil studii
o vlivu stavby na životní prostředí. Nová silnice by měla spojit centrum města s částí Poruba a ulehčit dopravě v přetížené Opavské a Rudné ulici. Dlouho plánovaná stavba a její dopad na ŽP budí u některých občanů obavy.

Projednávání stavby Severního spoje

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Vyprostili 4 těla horníků

Z Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku vyprostili záchranáři těla dalších 4 horníků, kteří zemřeli při výbuchu metanu loni v prosinci. V podzemí zůstávají stále ostatky 4 mužů, k nim se záchranáři dostanou v květnu. Příčiny neštěstí vyšetřuje speciální tým vyšetřovatelů z Česka i Polska.

Soud v kauze Studénka odročen

Okresní soud v Novém Jičíně odročil další projednání případu vlakového neštěstí ve Studénce. Na dnešním jednání měli mít znalci poprvé možnost reagovat vzájemně na své znalecké posudky. K soudu ale jeden z nich nedorazil, proto soudce jednání musel zrušil. Novojičínský soud se kauzou znovu zabývá poté, co mu ji vrátil Krajský soud v Ostravě. Nehoda se stala 8. srpna 2008, zemřelo 8 lidí, dalších 95 se zranilo.

Spory uvnitř hnutí ANO v Karviné

Celorepublikové předsednictvo hnutí ANO zrušilo místní organizaci v Karviné. Návrh podalo vedení hnutí ANO v MS kraji. Důvodem jsou rozbroje uvnitř hnutí.

Pochod za nezávislost justice v Olomouci

Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

Třinec oslavuje hokejový titul

Hokejová extraliga zná vítěze. Oceláři Třinec porazili v šestém finále Bílé tygry z Liberce 4:2 a stejným poměrem rozhodli i celou sérii, když rozhodující gól vstřelili až necelé 4 minuty před koncem. Druhý titul v historii klubu neslavili jen hráči, ale také fanoušci v třinecké Werk Aréně a také v ulicích a restauracích.

Olomoučtí vědci vyvinuli superkatalyzátory

Vysoce účinné katalyzátory, které můžou snadno najít uplatnění třeba v potravinářském, chemickém
nebo farmaceutickém průmyslu, vyvinuli vědci z olomouckého Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů. Nový typ urychlovačů chemických reakcí dokáží vyrobit z jednotlivých atomů kovů. To by průmyslovou výrobu mohlo zlevnit a zrychlit.

Běh na podporu neonatologie

Už potřetí se o víkendu v Polance nad Ondrou postavili na start charitativního běhu vedle sebe lékaři, sestřičky, rodiny s předčasně narozenými dětmi i další, kteří chtějí podpořit 2 oddělení neonatologie.
Výtěžek běhu poputuje na podporu péče o předčasně narozené děti v MNO a také ve FNO.

Důvody odvolání ředitele Muzea umění Olomouc

Předražené nákupy pozemků, podobu žádosti o evropské dotace a nesrovnalosti v dokumentech
na projektu Středoevropského fóra Olomouc. To jsou nedostatky, které ministr kultury Antonín Staněk, vytýká bývalému řediteli olomouckého Muzea umění Michalu Soukupovi. A kvůli těmto pochybením ho také nedávno odvolal z funkce. Ministerstvo dnes také na svých stránkách zveřejnilo zjištění kontrol,
které k odvolání ředitele Soukupa vedly.

Film k výročí Ostravsko-opavské operace

Výročí Ostravsko-opavské operace, nejtěžších osvobozovacích bojů 2. světové války, připomene nový válečný dokument. Má název "Bitva o Ostravsko 1945". Premiéru má dnes, v předvečer osvobození Ostravy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD