Unijní země včetně Česka si dnes symbolicky připomínají Evropský den linky 112. Jednotné tísňové číslo ale funguje třeba i v Turecku nebo na Islandu. U nás provoz linky zajišťují operační střediska hasičů. Lidem pomáhají při dopravních nehodách, požárech a dalších mimořádných událostech. Výjimečné ale nejsou ani situace, kdy pomoc potřebují Češi v zahraničí.

Obsah dílu

Linka 112 pomáhá i za hranicemi

Unijní země včetně Česka si dnes symbolicky připomínají Evropský den linky 112. Jednotné tísňové číslo ale funguje třeba i v Turecku nebo na Islandu. U nás provoz linky zajišťují operační střediska hasičů. Lidem pomáhají při dopravních nehodách, požárech a dalších mimořádných událostech.
Výjimečné ale nejsou ani situace, kdy pomoc potřebují Češi v zahraničí.

Linka 112 pomáhá i za hranicemi

Živě Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje.

Hrozí vítr

Ve Slezsku hrozí do zítřejšího poledne silný vítr, který bude dosahovat v nárazech rychlosti až 70 km/h,
na hřebenech hor i 110 km/h. Místy se mohou tvořit sněhové jazyky.

Požár v Gutech před Nejvyšším soudem

Případem zapálení kostela v Gutech se bude zabývat Nejvyšší soud. Jeden z odsouzených, který dostal 8letý trest, podal dovolání. Další 2 se na Nejvyšší soud neobrátili, výše jejich trestů tak zůstane stejná.
Trojice zapálila kostel v červnu 2017, plameny stavbu z 16. století úplně zničily.

Piráti o OKD

Stát se mohl při prodeji menšinového podílu v těžební společnosti OKD dopustit nedovolené veřejné podpory, soudí předseda sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci černouhelné firmy Lukáš Černohorský. MF ČR podle něj tehdy podalo Evropské komisi nepravdivé a zavádějící informace ohledně privatizace OKD.

Lupič se přiznal

Policisté dopadli muže, který se jim přiznal k loupežnému přepadení pošty v Dolních Studénkách na Šumpersku. Lupič ohrožoval před týdnem pracovnici pošty pistolí a pak utekl s víc než 20 tis. Kč.
Během přepadení měl na hlavě kuklu. Policistům se ho ale už v pátek podařilo zadržet. V OL kraji jde o první podobný případ od roku 2016.

Odpad míří do Starého Města

Živě redaktor Tomáš Indrei.

Studenti složili Tatru

Nyní míříme do kopřivnické Tatry. Tam studenti Střední průmyslové školy z Třebíče oficiálně představili veřejnosti svůj náklaďák, který si sami sestavili. Celý proces trvat 3 měsíce. Tento vůz nebude pouze stát, ale zařadí se do normálního provozu.

Ludgeřovice chtějí bezpečnější dopravu

Místo rušné křižovatky kruhový objezd. Ludgeřovičtí tak chtějí zvýšit bezpečnost provozu v obci,
kde v minulosti došlo k několika vážným nehodám. Stavba by měla začít ještě letos.

Zabil úderem pěstí

Měl se zastat známého a sám za to přišel o život. Konflikt měl v Třinci vyprovokovat teprve 18letý Martin Bodzenta. 50letého muže zabil jednou ranou pěstí. Případ začal projednávat Krajský soud v Ostravě.

Bull v Divadle Mír

Ostravské Divadlo Mír se s novou inscenací Bull pustilo do odvážného experimentu. Hru nasadilo do programu na pouhých 14 dní. Koncept, který byl u nás využíván za první republiky, dnes běžně funguje
v zahraničních divadlech. Bull ale vybočuje i tématem výhradně komediálního repertoáru divadla. Je o šikaně na pracovišti.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST