Celkem šedesát bytových domů zmizí do konce dubna z problémové lokality Karviná Nové Město. Jedním z hlavních důvodů je jejich poškození nepřizpůsobivými nájemníky. Podle majitele – společnosti Residomo – ale hraje roli i fakt, že o zdejší byty je už dlouhodobě minimální zájem.

Obsah dílu

60 domů půjde k zemi

Celkem 60 bytových domů zmizí do konce srpna z problémové lokality v Karviné-Novém Městě. Jedním z hlavních důvodů je jejich poškození nepřizpůsobivými nájemníky. Podle majitele, společnosti Residomo, ale hraje roli i fakt, že o zdejší byty je už dlouhodobě minimální zájem. To potvrzuje i primátor Karviné, Jan Wolf.

60 domů půjde k zemi

Živě Jan Wolf, primátor Karviné.

Vyšetřování neštěstí může začít

Vznik společného vyšetřovacího týmu pro objasnění tragédie v Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku posvětila dnes uzavřená dohoda NSZ s Generální prokuraturou Polska. Tímto okamžikem formálně začíná práce přeshraničního týmu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků, z toho 12 Poláků.

Vláda schválila dotaci

Jako obrovský posun označilo vedení Muzea umění schválení téměř 600 mil. Kč na výstavbu dlouho plánovaného Středoevropského fóra v Olomouci. Rozhodla o tom v pondělí vláda, která stavbu zařadila mezi 17 financovaných rekonstrukcí a novostaveb sídel veřejných kulturních institucí v příštích 9 letech. Muzeum nyní chystá architektonickou soutěž.

Flétna je zpět u majitelky

Ostravští kriminalisté uzavřeli po týdnu pátrání případ ztracené příčné flétny za zhruba 140 tis. Kč. Nástroj vrátili 28leté umělkyni, která nástroj postrádala od poloviny ledna. Původně měla policie podezření z krádeže, nakonec se zjistilo, že flétnu žena zřejmě ztratila.

Smog trápí i Olomoucko

Živě redaktor Martin Laštůvka.

Druhý den smogu na Ostravsku

Živě redaktor Tomáš Indrei.

18 let za vraždu

Bývalé přítelkyni ze žárlivosti téměř uřezal hlavu. Krajský soud v Ostravě za to Pavla Mikuliče poslal do vězení na 18 roků. Stalo se to loni v březnu v bytě ženiny babičky v Suchdole nad Odrou. Obžalovaný se po vraždě skočil pod vlak, sebevraždu ale přežil.

Mrazivá noc v Olomouci

Noc na dnešek byla na některých místech nejmrazivější během této zimy. Nejnižší teplotu sezóny
zaznamenaly teploměry třeba na stanici v Luké na Olomoucku. Naplnila se tak předpověď meteorologů, kteří mimo jiné v části OL a MS kraje varovali před silným mrazem. Jejich výstraha platí
do zítřejšího rána.

Multifunkční hala v Olomouci má další šanci

Přesluhující zimní stadion v Olomouci, kterému místní neřeknou jinak než plecharéna, má znovu šanci na přeměnu na moderní multifunkční halu. Nejen pro hokejisty, ale i pro pořádání koncertů a společenských akcí. Město oživilo projekt architekta Roberta Štefky z roku 2012. A pokud získá přislíbenou pomoc od státu, chce se stavbou začít co nejdřív.

Nové technologie na veřejném osvětlení

Vědci z VŠB-TUO testují možnosti, jak napojit veřejné osvětlení na pokročilé technologie. V budoucnu tak bude možné se prostřednictvím lamp veřejného osvětlení připojit k internetu, nebo třeba zjistit informace o počasí. Jen v ulicích Ostravy je 40 tis. pouličních svítidel, většinou zastaralých typů. Výzkum veřejnosti představí univerzita v pátek, a to v rámci Dne otevřených dveří.

Saturnin na opavském jevišti

Na jevišti Slezského divadla v Opavě řádí sluha Saturnin. Divadlo totiž uvádí dramatizaci stejnojmenného slavného humoristického románu spisovatele Zdeňka Jirotky. Hned úvodní scéna nové inscenace je inspirovaná snem a filmovou groteskou.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST