Horská služba znovu varuje turisty před pohybem v Beskydech a Jeseníkách. Může za to velké množství sněhu. Turisté podle záchranářů situaci podceňují. SŽDC přerušilo kácení stromů v Petrovicích u Karviné. Správu kritizovali místní i ekologové. Ostrava se chystá na mistrovství světa v parahokeji. Uskuteční se na přelomu dubna a května.

Obsah dílu

V lyžařských střediscích dbají na bezpečnost

Na vrcholech Jeseníků leží až 180 cm sněhu. Výborné podmínky lákají lyžaře, v provozu jsou všechny ski areály. Kvůli množství návštěvníků by ale lidé na sjezdovkách měli být opatrnější. Na bezpečnost lyžařů více dohlíží i provozovatelé. Někteří také zpřísnili kontroly lanovek i stromů v okolí sjezdovek, v reakci na včerejší nehodu lanovky na Bukové hoře v Orlických horách.

V lyžařských střediscích dbají na bezpečnost

Živě Radim Pavlica, náčelník Horské služby Beskydy.

V Bohuslavicích našli leteckou pumu

100kilogramovou pumu našli při výkopových pracích dělníci v Bohuslavicích na Opavsku. Pocházela z 2. světové války. Policie kvůli nálezu evakuovala 18 lidí z dvou desítek rodinných domů v okruhu 100 metrů, zásah trval hodinu. Kvůli podobnému nálezu policie loni v červnu v Hlučíně evakuovala dokonce 300 lidí.

Obchvat Třince chtějí dostavět tři firmy

Do výběrového řízení na dostavbu obchvatu Třince se přihlásili 3 zájemci. Hodnoticí komise je nyní posoudí a doporučí ŘSD, s kým uzavřít smlouvu. Stavět by se mohlo začít už na jaře. Silnice I/68 mezi Třanovicemi a Nebory je posledním nedostavěným úsekem obchvatu Třince. Přes Třinec vede silnice I/11, která směřuje na Slovensko a patří k nejvytíženějším v zemi.

SŽDC pozastavila kácení v Petrovicích u Karviné

V Petrovicích u Karviné i nadále řeší problém s protihlukovými stěnami. Ty kolem železniční trati stále nejsou. SŽDC navíc začala kolem kácet veškeré stromy. Podle Inspekce ŽP ale neoprávněně. V dané lokalitě totiž žijí vzácné druhy obojživelníků nebo ptáků.

Hokej pro handicapované

Do Ostravy se po 10 letech vrátí světový šampionát v para hokeji, sportu hendikepovaných. Na přelomu dubna a května se o titul mistra světa utká 8 elitních týmů, např. z Kanady, Švédska, Japonska nebo USA. Ambasadorem turnaje je legendární brankář Dominik Hašek, který si dnes para hokej sám vyzkoušel.

Studenti mají bydlení zdarma za pomoc seniorům

Studenti tu mohou v bytech bydlet úplně zdarma. Na oplátku se pak zapojují do života seniorů. Cílem je sblížit komunitu města a udržet v regionu mladé lidi.

V Hrabyni plavali přes La Manche

V Hrabyni přeplavali kanál La Manche. V bazénu místního rehabilitačního ústavu se od dnešní půlnoci střídali hendikepovaní lidé po úrazech nebo pacienti s onemocněním pohybového ústrojí. Ve štafetě zdolali 33,6 km, tedy úsek, který odděluje Francii a Velkou Británii.

Kraj investuje více do sociálních služeb

MS kraj dá i letos více peněz na péči o potřebné. Chce tak zvýšit kvalitu a dostupnost sociálních služeb. Plánuje například navýšení počtu lůžek v domovech důchodců.

Tibor Červeňák vystavuje v rodných Hranicích

Světově uznávaný umělec Tibor Červeňák přivezl do svého rodného města svá nejnovější díla. Narodil se v Hranicích, kde žil v dětském domově, a později i na ulici. Červeňák je jediným Čechem,
který studoval a dostal stipendium na prestižní Chelsea College of Art and Design.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST