Více než pět-a-šedesát procent prodejců chybně účtovalo nebo použilo úředně neověřené váhy. Česká obchodní inspekce kontrolovala moravskoslezské a olomoucké vánoční trhy. Na Olomoucku bude přibývat cest bez středové čáry. Ode dneška je to třeba frekventovaná silnice z Olomouce do příměstské části Chomoutov. Iktové centrum Krnovské nemocnice získalo prestižní světové ocenění. Pomocí trombolýzy se pacienti s akutními cévními mozkovými příhodami léčí kratší dobu.

Obsah dílu

ČOI vyrazila na kontroly vánočních trhů

Pracovníci ČOI vyrazili na kontrolu vánočních trhů v MS a OL kraji. Zaměřili se na prodejce zabijačkových specialit i vánočních stromků. Pochybení zjistili v 65 % případů. Nejčastěji prodejci chybovali použitím úředně neověřených vah nebo chybným účtováním.

Přerovský radní odstoupil

Přerovský radní Marek Dostál z ODS rezignuje na svoji funkci ve vedení města. Reaguje tím na obžalobu ze sexuálního nátlaku. Trestní oznámení na něj podala jeho bývalá zaměstnankyně.

Od neděle platí nové jízdní řády

V MS kraji se změní veřejná autobusová doprava. Od pondělí 9. prosince začnou platit nové jízdní řády. Vyjedou noví dopravci a jiné budou i autobusy, a to nízkopodlažní a ekologické. Další novinkou
jsou tzv. autobusy na zavolání. Ty pojedou do určitých zastávek pouze tehdy, pokud si je cestující předem telefonicky objedná.

Akutní převoz

Hasiči i policisté asistovali ve středu při transportu pacienta z Fakultní nemocnice Ostrava. U něj měli lékaři podezření na vysoce nakažlivou nemoc, a proto byl převezen do pražské nemocnice Na Bulovce.

Opravená silnice bez středové čáry

Frekventovaná silnice z Olomouce do příměstské části Chomoutov dostala během minulého měsíce nový povrch. Jenže kvůli tomu, že není dostatečně široká, zůstane bez středové čáry. Třeba v jedné ze zatáček byl dosud zákaz předjíždění, ten už tam ale teď nebude platit.

Iktové centrum v Krnově získalo světové ocenění

Iktové centrum v Krnově získalo prestižní světové ocenění. Toto specializované pracoviště neurologického oddělení už několik let úspěšně léčí akutní cévní mozkové příhody.

Vítkovické železárny slaví 190 let od svého založení

Vítkovické železárny slaví 190 let od svého vzniku. Jejich zakladatelem je vysoký církevní hodnostář z rodu Habsburků. Olomoucký arcibiskup Rudolf podepsal 9. 12. 1828 listinu, v níž nařizuje vybudování hutí na zpracování železa.

VŠB má unikátní přístroj na měření ráfků

Na VŠB vyvinuli unikátní přístroj na měření ráfků automobilů. Licenci na tento vynález už odkoupila zahraniční firma, která jej začne využívat ještě letos.

Elena Gorolová mezi 100 žen světa podle BBC

49letá Elena Gorolová z Ostravy se umístila v žebříčku BBC a patří do stovky nejinspirativnějších žen světa. Terénní pracovnice prestižní stanici zaujala nejen svým životním příběhem, ale hlavně bojem za práva žen v oblasti nedobrovolné sterilizace.

Charity se připravují na Tříkrálovou sbírku

V charitách vrcholí přípravy na Tříkrálovou sbírku. Třeba v té olomoucké koledníci při poslední sbírce vybrali do kasiček téměř 1,6 mil. Kč, což je zatím nejvíce za uplynulé roky.

Vítkovické železárny slaví 190 let od svého založení

Živě ředitelka Archivu města Ostravy Hana Šústková.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST