Orlovská nemocnice zřejmě přijde o část akutního lůžkového oddělení. Rozhodla o tom odborná skupina, která měla posoudit změny navržené Moravskoslezským krajem. Úředníci vyrážejí do domácností kontrolovat kotle. Města a obce v Moravskoslezském kraji registrují první stížnosti na topení neschváleným palivem. Za smrt policisty potrestal krajský soud v Olomouci Česlava Hurinu osmnácti lety vězení. Muže našli téměř před čtyřmi roky oběšeného na periferii města.

Obsah dílu

Orlovská nemocnice přijde o akutní lůžka

Orlovská nemocnice zřejmě přijde o část akutního lůžkového oddělení. Rozhodla o tom odborná skupina. Ta měla za úkol posoudit nutnost změn, které v červnu navrhl MS kraj. Úpravy zdravotní péče a personálu se týkají několika krajských nemocnic. Největší nevoli změny způsobily v orlovské nemocnici na Karvinsku, kde došlo i k demonstracím.

OU dál přezkoumává přijímací řízení

Ostravská univerzita dál přezkoumává výsledky přijímacích zkoušek na Lékařskou fakultu. K dispozici má zatím totiž jen 2/3 potřebných podkladů. Přezkum by měl skončit možná na konci příštího týdne. S informacemi o tom, že v něm uspěli i studenti, kteří nepřekonali bodovou hranici, přišly před dvěma týdny Lidové noviny.

U Píště ráno havaroval autobus

Mezi Píštěm a Chuchelnou u Opavy havaroval autobus linkové dopravy. V momentu, kdy najížděl do zatáčky, sjel do příkopu a pak narazil do stromu. Nehoda se stala po 8. hodině ranní. V autobusu bylo 5 lidí včetně řidiče, 4 z nich byli zraněni.

Průměrná mzda vzrostla

Průměrná hrubá mzda v MS kraji vzrostla v letošním třetím čtvrtletí meziročně o 8 % na 28 621 Kč. Lidem tak ve výplatě přibylo v průměru 2 132 Kč.

První stížnosti na topení

Některá města a obce v MS kraji už registrují první stížnosti na špatné topení. V mnoha případech museli úředníci vyrazit přímo na místo kotle zkontrolovat. Podle představitelů obcí se ale situace v posledních letech zlepšuje. Lidé začínají topit ekologičtěji.

Za vraždu policisty z Olomouce trest 18 let vězení

Za smrt policisty potrestal Krajský soud v Olomouci Česlava Hurinu 18 lety vězení. Muže našli téměř před 4 roky oběšeného na periferii města. Věc původně vyšetřovali jako sebevraždu, detektivové ale nakonec zjistili, že šlo o vraždu.

Vojáci z Bučovic hromadně darovali krev

Transfuzní stanice ve Fakultní nemocnici Olomouc dnes zažila mimořádný nápor. Darovat krev tam ráno dorazila vůbec největší skupina dárců za dobu její existence. Přijela z Bučovic v Jihomoravském kraji. Šlo totiž o desítky vojáků z tamního motorizovaného praporu.

Čtvrté místo českého týmu na Adventure Race

8 dní a 32 hodin strávil český tým na francouzském ostrově Réunion, kde vybojoval čtvrté místo na MS v týmových závodech. Právě "Adventure Race", tedy extrémní závod na čas, zvládla ze 60 světových týmů opavská skupina závodníků.

Předpremiéra seriálu ČT Most!

Česká televize dnes představila své jarní vysílací schéma. Uvede například komediální seriál Most, který už v předpremiéře mohli zhlédnout diváci v ostravském Minikině i v dalších městech ČR. Výtěžek projekcí jde na podporu Hospicu v Mostě.

Odkaz Andy Warhola v Česku

Vliv Andyho Warhola na českou kulturu sleduje putovní výstava Factory Tour 2018. Pop-artový umělec, který ovlivnil umění nejen 60. let minulého století, by letos oslavil 90. narozeniny. 29 českých a slovenských výtvarníků mu vytvořilo svou originální poctu. Ještě týden ji lidé uvidí v Opavě. Pak se přesune do Prahy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST