V Jeseníkách zahájilo zimní sezonu první lyžařské středisko. Příznivci lyžování můžou ode dneška vyrazit do skiareálu v Branné na Šumpersku. Na sjezdovce na ně čeká půl metru technického sněhu. V provozu je tam prozatím sedačková lanovka, další vleky se přidají později.

Obsah dílu

Lyžaři míří do Jeseníků

V Jeseníkách zahájilo zimní sezónu první lyžařské středisko. Příznivci lyžování můžou ode dneška vyrazit do Ski areálu v Branné na Šumpersku. Na sjezdovce na ně čeká půl metru technického sněhu. V provozu je tam prozatím sedačková lanovka, další vleky se přidají později.

Beskydy čekají na první lyžaře

Minimálně 120 tisíc lyžařů za sezónu. Taková je optimistická představa vlekařů v dalším MS středisku, a to v beskydském areálu Bílá, kde momentálně probíhají poslední přípravy před začátkem sezóny. Stejně jako v Branné zde prozatím spoléhají jen na umělé zasněžování. Do jeho modernizace investovali hned několik milionů korun.

Začátek lyžařské sezóny

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Důl Lazy končí

Těžba na Dole Lazy na Karvinsku bude ukončena k 31. říjnu příštího roku. Rozhodlo o tom představenstvo těžební společnosti OKD. Hlavním důvodem je skutečnost, že důlní pole bude po vytěžení posledních porubů považováno za vydobyté.

Více respiračních onemocnění

V MS kraji dál přibývá nemocných s akutními respiračními infekcemi a chřipkou. Nemocnost v uplynulém týdnu vzrostla o 21,5 %. Na 100 tis. obyvatel tak aktuálně připadá 1 417 nemocných.

Vlaky do Brna pro Regiojet

Vlaky mezi Brnem a Bohumínem bude od prosince příštího roku za 2,01 mld. Kč na dalších 8 let provozovat soukromý dopravce RegioJet. Na dalších 4 dálkových linkách, které dnes přiděloval resort dopravy, uspěla Arriva.

Rozsudek nad žhářem

Na 3 měsíce do vězení poslal ostravský krajský soud Miloše Vrábla, který ze msty zapálil dveře do bytu, ve kterém spaly jeho 3 nezletilé děti. Původně mu soud vyměřil za obecné ohrožení 4 roky a 8 měsíců. Nejvyšší soud ale rozsudek zrušil a případ vrátil zpět do Ostravy.

Na náměstích chystají vánoční stromy

Ve Frýdku-Místku začal svítit vánoční strom dnes, v centru Ostravy se rozsvítí v neděli. Vánoční trhy začínají na dalších místech v MS kraji. Připraveny jsou koncerty, vánoční dílny a v Ostravě také kluziště nebo betlém s živými zvířaty.

Učebna Esportu na VŠB

Fakulta elektrotechniky a informatiky na VŠB-TUO otevřela vůbec první univerzitní učebnu tzv. esportu v ČR. Studenti nejen této univerzity v ní mají možnost společně hrát počítačové turnaje nebo ligové soutěže. S nápadem vytvořit esportovou učebnu přišel jeden z bývalých studentů, který na škole dnes působí jako vědecký pracovník.

Petice proti skládce uhlí

Nechceme dýchat uhelný prach. Tak zní název petice, kterou od začátku listopadu podepisují lidé v Ostravě-Heřmanicích. Důvodem je nová skládka uhlí a koksu společnosti AWT, která zde vznikla bez územního rozhodnutí. O budoucnosti problematické stavby teď bude rozhodovat slezskoostravský stavební úřad.

Slava Lukin v Bílovci

Získal doktorát z fyziky na Princetonu a přijel přednášet na gymnázium v Bílovci. Slava Lukin je odborníkem na plazmu ve vesmíru a o své vědomosti se dnes vůbec poprvé podělil se studenty střední školy. Toto unikátní setkání zprostředkovalo Velvyslanectví Spojených států amerických ČR.

Rick Wakeman míří do Olomouce

Bývalý člen skupiny Yes, klávesista Rick Wakeman, vystoupí o víkendu na 2 koncertech v Olomouci a v Praze. Hudebník, který spolupracoval s Davidem Bowiem a Catem Stevensem, hrál v ČR poprvé před 3 lety. Tehdy šlo o sólový koncert. Tentokrát mu bude stát za zády Moravská filharmonie Olomouc.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST