Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Akce Zoe - drogy za 100 milionů

Nejméně 100 mil. Kč vydělalo podle policistů 7 velkoobchodníků drog z Karvinska. Během 2,5 let,
kdy je kriminalisté sledovali, měli vyrobit přes 160 kg pervitinu a 20 kg marihuany. Policisté hovoří o největším zásahu proti výrobcům drog v MS kraji. Policisté při akci s krycím názvem Zoe zasahovali najednou na 13 místech.

Medvěd spatřen u Pusteven

Lidé dnes viděli medvěda u Pusteven v Beskydech. Podle ochránců přírody však není jisté, zda jde o zvíře, které se na Vsetínsku pohybovalo od září a způsobilo tam škody. I kdyby to byl medvěd "škůdce", nyní již skoro měsíc žádné škody neudělal, nemá smysl hned při každém hlášení o výskytu tam vozit odchytovou klec.

Veřejné investice v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj poslal do Národního investičního plánu přes 4 tis. akcí, přesně 4 102. Jde o návrhy kraje, obcí a měst. Souhrnné náklady jsou 48,2 mld. Kč. Na mapování veřejných investic v regionu se podílel přímo OL kraj.

MS kraj podpořil hasiče

Profesionální i dobrovolní hasiči dnes dostali od kraje potřebné vybavení a techniku. Letos kraj daroval hasičům majetek za více než 44 mil. Kč. Nejvíce peněz pro hasiče směřovalo podle hejtmana Iva Vondráka na modernizaci krajského Integrovaného bezpečnostního centra. Měsíčně krajští hasiči zasahují průměrně u více než 160 požárů, zhruba stejného počtu dopravních nehod a u dalších 900 krizových situací a jiných zásahů.

Úspěch Vojenské nemocnice v Olomouci

Nemocnicí roku podle hodnocení Health Care Institutu se stala Vojenská nemocnice v Olomouci, jejímž zřizovatelem je MO ČR. Další příčky obsadila Karvinská hornická nemocnice a krajská Oblastní nemocnice Kolín.

Úspěch Vojenské nemocnice v Olomouci

Živě ředitel Vojenské nemocnice Olomouc Martin Svoboda.

Vrchní soud snížil trest

Vrchní soud v Olomouci snížil trest ústeckému soudci Jiřímu Berkovi obžalovanému kvůli
zmanipulovaným konkurzům. Berka se odvolacího jednání nezúčastnil. Do vězení má jít na 7 let,
původně dostal 8,5 roku. Zbývajícím 8 obžalovaným snížil soud tresty až o 2,5 roku, nebo jim potvrdil podmínky. Senát při svém rozhodnutí zohlednil délku projednávání celé kauzy, která trvá
už více než 15 let.

Nový jízdní řád

České dráhy představily nový jízdní řád, který začne platit příští neděli. V MS kraji např. přibude přímých spěšných vlaků z Českého Těšína a Havířova na zastávku Stodolní. Zaveden bude nový spoj, a to večerní vlak z Frýdku-Místku na Ostravici. Posílí se i spoje do Prahy.

Silničáři likvidují odpad

Komunální odpad, pneumatiky, ale i stavební suť a nábytek. To vše nechávají lidé kolem českých silnic a dálnic. Silničáři kvůli tomu vyjíždějí i několikrát týdně. Podle ŘSD objem odpadu vyhozeného
kolem dálnic a na odpočívadlech meziročně stoupá. Ročně jde až o několik tisíc tun odpadu.

Strážníci mají mobilní služebnu

Havířovští městští policisté si koupili už druhou mobilní služebnu. Vůz za téměř 3,5 mil. Kč je vybavený špičkovou technikou a strážníci ho podle potřeb přemisťují do lokalit ve městě, kde je zvýšená kriminalita.

Obraz Milana Dobeše opět v Ostravě

Zásadní obraz výtvarníka Milana Dobeše Terč je po roce opět k vidění v Ostravě. Společně s dalšími díly se do Milan Dobeš Musea v Dolních Vítkovicích vrátil z mezinárodní výstavy věnované kinetickému umění a Op-artu. S tvorbou přerovského rodáka se lidé mohli seznámit ve Varšavě, v Moskvě a brazilském Sao Paulu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST