Spor o kácení kůrovcem napadených stromů v Národní přírodní rezervaci Rejvíz. Povolení ke kácení a použití chemického ošetření v nejcennějších lokalitách Jeseníků povolila správa CHráněné Krajinné Oblasti. Naopak proti jsou některé ekologické organizace. Na území rezervace napadl kůrovec v letošním roce skoro dva tisíce stromů, v minulém roce jich bylo 5krát méně.

Obsah dílu

Spor o boj s kůrovcem na Rejvízu

Spor o kácení kůrovcem napadených stromů v Národní přírodní rezervaci Rejvíz. Povolení ke kácení a použití chemického ošetření v nejcennějších lokalitách Jeseníků povolila Správa CHKO. Naopak proti jsou některé ekologické organizace. Na území rezervace napadl kůrovec v letošním roce skoro 2 tis. stromů, v minulém roce jich bylo 5x méně.

Spor o boj s kůrovcem na Rejvízu

Živě Marek Turčáni, Fakulta lesnická a dřevařská, ČZU v Praze.

Nemocenská i první tři dny

Zaměstnanci zřejmě budou dostávat od července příštího roku náhradu mzdy i v prvních 3 dnech nemoci. Sněmovna dnes schválila hlavně hlasy poslanců ANO, ČSSD, KSČM a Pirátů předlohu sociální demokracie, která takzvanou karenční dobu ruší. Novela zákoníku práce, která přečkala návrh ODS na zamítnutí, nyní zamíří k posouzení senátorům.

Další nové tramvaje

Od zítřka nasadí Dopravní podnik Ostrava už 20 nových tramvají Stadler nOVA, které byly vyrobeny přímo pro podmínky ostravské MHD. Tramvaje získaly od Drážního úřadu všechna potřebná povolení a stávají se stále pravidelnější součástí vozového parku DPO. Tramvaje Stadler nOVA nahradí v provozu mimo jiné také tramvaje typu ČKD K2.

Výpověď je platná

Výpověď ze služebního poměru je platná. Tak dnes rozhodl olomoucký krajský soud v kauze bývalého krajského policejního náměstka Karla Kadlece. Toho policie propustila v souvislosti s kauzou Vidkun, ve které figuruje spolu s dalšími 3 muži mezi obviněnými.

Odboráři u premiéra

Živě Petr Slanina, předseda odborů ArcelorMittal Ostrava.

Karnola doplňuje sbírky

Chystané unikátní textilní muzeum v Krnově získalo do expozice 100leté vzorníky látek. Měly by nahradit část těch zničených při požáru. Bývalá textilka Karnola vyhořela loni před Vánoci, teď památkáři a město intenzivně pracují na obnovení projektu muzea.

Ja čas na zimní obutí

Už zítra by ideálně měli mít majitelé aut přezuto na zimní pneumatiky. I když jim to zákon zcela striktně nenařizuje, podle expertů na bezpečnost v dopravě správným obutím vozu předejdou případným nehodám. Od 1. listopadu musí mít ale řidiči zimní výbavu na místech, která vymezují značky. Za nedodržení předpisů jim pak hrozí pokuty.

Mladí umělci s filharmoniky

Začínající hudebníci jako sólisté před symfonickým orchestrem. Janáčkova filharmonie Ostrava pokračuje v koncertních cyklu "Hudební mládí". Šanci postavit se často vůbec poprvé před velký orchestr dostali hudebníci z Česka i Polska.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST