Ode dneška řídí Fakultní nemocnici v Ostravě pověřený dosavadní náměstek Petr Vávra. Nahradil rezignujícího Evžena Machytku. O pravosti pohledávek Citibank vůči firmě OKD začal rozhodovat Krajský soud v Ostravě. Insolvenční správce OKD už dříve údajný dluh 10 miliard korun odmítl uznat. Kontrola reflexních prvků u chodců, vyměněné pneumatiky a dohled na parkovištích u hřbitovů. S blížící se Památkou zesnulých policisté posilují hlídky.

Obsah dílu

První den nového ředitele FN

Ode dneška řídí FNO pověřený dosavadní náměstek Petr Vávra. Ten ve vedení nahradil Evžena Machytku, který minulý týden na ředitelský post rezignoval. Dnes už bývalého šéfa největšího zdravotnického zařízení na severu Moravy a ve Slezsku kritizovala za personální kroky většina přednostů klinik.

První den nového ředitele FN

Živě Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví.

Soud řešil stížnosti na volby

Volební komise volebního okrsku č. 3 v Šenově u komunálních voleb skutečně chybovala. Potvrdil to dnes Krajský soud v Ostravě. K chybě došlo zřejmě při zápisu odevzdaných hlasů komisí. Nové volby se ale vyhlašovat nebudou. Změní se jen jeden ze členů zastupitelstva, jehož zvolení je podle rozhodnutí krajského soudu neplatné. Kromě Šenova soud dnes řešil i stížnost na volby v Kopřivnici. Tu ale zamítnul. Zítra se bude soud zabývat dalšími stížnosti na komunální volby. Letos je stížností rekordní počet.

Začal soud v kauze Kvitová

Krajský soud v Brně dnes čtením obžaloby zahájil hlavní líčení s Radimem Žondrou, obviněným z napadení tenistky Petry Kvitové. Žondra podle žalobce Kvitové předloni v prosinci v jejím bytě v Prostějově vážně pořezal levou ruku. Muži za vydírání a přečin porušování domovní svobody hrozí až 12 let vězení, vinu popřel.

Hrozí vítr

Většinu Česka zasáhne v pondělí a úterý silný vítr, na horách až o síle vichřice. Vyhne se zřejmě pouze západu Čech. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil ČHMÚ. Lidé by měli kvůli větru podle ústavu zajistit okna a dveře a schovat předměty volně položené venku, jako třeba zahradní nábytek a květináče. Řidiče pak meteorologové varují, že vítr může učinit auto neovladatelným. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se na hřebeny hor.

Soud řešil pohledávku Citibank vůči OKD

Živě redaktorka Pavla Daňková.

Policisté na silnicích i hřbitovech

S blížící se Památkou zesnulých policisté posilují hlídky v ulicích. Zaměřují se nejen na dodržování pořádku na hřbitovech a v jejich okolí, ale také na sníženou viditelnost chodců za špatného počasí nebo zapnutá světla u osobních aut.

Lípa republiky v Ostravě

Po víkendových oslavách výročí založení Československa se v centru Ostravy pokračuje slavnostní výsadbou lípy republiky. Rektor OU společně s děkany všech fakult zasadil národní strom do srdce města, kde má vyrůstat dalších 100 let.

Hlučínsko a ČSR

A oslavy výročí ČSR ještě jednou, na den přesně, před 100 lety, se němečtí poslanci rozhodli vydělit ze severního pohraničí Čech provincii DeutschBöhmen a 30. října utvořili Sudety. Jejich centrem se stala Opava, kde žilo z 90 % německy mluvící obyvatelstvo. Reakce na vznik ČSR byly různé i na Hlučínsku, které 180 let patřilo k Prusku.

Odchyt medvěda nejdřív o víkendu

Už 30 ovcí zabil medvěd potulující se Valašskem, naposledy útočil ve vesnicích nedaleko Vsetína. Příležitost k útokům mu přitom poskytují samotní majitelé ovcí, když navzdory všem výzvám ovce v noci nechávají na pastavinách. Odchyt šelmy přitom začne nejspíš až o víkendu.

Benefiční koncert v katedrále

Živě redaktorka Lucie Křížková.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST