Výstavba nové tramvajové trati v Porubě bude podléhat takzvané velké EII. Rozhodl o tom dnes krajský úřad. K záměru, který má oficiální název „ekologizace veřejné dopravy Ostrava Poruba“ se vyjádřilo několik desítek subjektů. Většina z nich s výstavbou nové tramvajové linky v místě z nejrůznějších důvodů nesouhlasí.

Obsah dílu

K nové lince velká EIA

Výstavba nové tramvajové trati v Porubě bude podléhat tzv. velké EII. Rozhodl o tom dnes krajský úřad. K záměru, který má oficiální název Ekologizace veřejné dopravy Ostrava-Poruba, se vyjádřilo několik desítek subjektů. Většina z nich s výstavbou nové tramvajové linky v místě z nejrůznějších důvodů nesouhlasí.

K nové lince velká EIA

Živě Tomáš Macura, primátor Ostravy.

Zemědělci chtějí odškodné za sucho

Zemědělci budou chtít od státu odškodnění za letošní sucho ve výši nejméně 2 mld. Kč. Celkové škody jsou podle odhadů Agrární komory 9-11 mld. Nejvíce sucho postihlo obiloviny, cukrovou řepu a chmel. Kompenzace by chtěli dostat co nejrychleji, ideálně do konce letošního roku. Ministr zemědělství Miroslav Toman je připravený se zemědělci jednat, uvažuje o vyplácení náhrad za škody vyšší než 30 %.

Pokousaní opustili nemocnici

Student pokousaný liškou a turista, kterého pokousal pes v rumunských horách, budou v průběhu dnešního dne propuštěni z Infekčního oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Oba muži podstoupili vakcinaci a bylo jim aplikováno sérum proti vzteklině. Další dva muži, které pokousal o minulém víkendu na Vítkovsku pes, byli propuštěni už včera. Policistům se muže i se zvířetem podařilo vypátrat a převézt k veterináři. Pes nakažen nebyl.

Nemocnice opraví vysoké napětí

V areálu ostravské městské nemocnice se začnou ještě letos opravovat rozvody vysokého napětí. Důvodem jsou 3 výpadky proudu, které nemocnici postihly postupně v loňském a letošním roce. První etapa opravy vyjde na 5,5 mil. Kč. Vedení staré přes 30 let a jeho oprava nijak nezasáhne podle vedení města do chodu nemocnice.

Sucho obnažilo měřicí čidla

Suchem bylo včera postiženo až 94 % území Česka, což je letošní maximum. V 70 % republiky je sucho výjimečné až extrémní. Vyplývá to ze zprávy vědeckého týmu InterSucho. Některé řeky v MS kraji mají už tak nízké průtoky, že se obvyklými přístroji nedají změřit.

Mentálně postižení se přestěhují

Klienti Čtyřlístku, organizace, která v Ostravě pečuje o lidi převážně s mentálním postižením, se přestěhují do nových domovů. Ty se začnou stavět v polovině září v Nové Bělé, Petřkovicích, ve Slezské Ostravě a Ostravě-Jihu. Jde o tzv. transformaci sociálních služeb, tedy klienti se z velkých zařízení přestěhují do menších s větším soukromím.

Prostějov vzpomene na oběti okupace

Okupace Československa v srpnu 1968 si v Prostějově vyžádala 3 oběti. Zastřelili je sovětští vojáci, kteří se přesouvali přes Prostějov z Olomouce do Brna. Událost bude měsíc připomínat výstava v prostějovském kině Metro. Její vernisáž bude zítra v 11:00.

Šenov řeší stavbu domků

Lidé v Šenově u Ostravy odmítají plán developera, který v poli v lokalitě zvané Volenství chystá parcely pro stavbu skoro 200 rodinných domů. Se záměrem počítá i nový územní plán Šenova. Tamní zastupitelé ho budou schvalovat v září.

Frézovaná cesta činí potíže

Na dlouhý průběh stavebních prací při opravě hlavní cesty si stěžují obyvatelé Jablunkova. Až po několika týdnech od vyfrézování začala pokládka asfaltu. Při průjezdu centrem města se tak řidiči zdrží i několik desítek minut.

Hlučínští kontrolovali třídění odpadů

Zástupci hlučínského městského úřadu dnes kontrolovali kontejnery u bytových domů. Cílem bylo zjistit, kolik tříděného odpadu stále končí v kontejnerech na odpad komunální a podle toho pak přizpůsobit počet kontejnerů ve městě. S výsledky kontroly však zástupci města spokojeni nejsou.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST