Tropické počasí v Česku vrcholí – na mnoha místech dnes padaly teplotní rekordy. Už na začátku srpna začínají stromům padat listy. Důvodem je sucho a také vysoké jarní teploty. Hned několik klíčových dopravních staveb v kraji čeká na dokončení. Jejich dostavbu blokují nedohody s majiteli pozemků.

Obsah dílu

Teploty atakovaly rekordy

Živě redaktorka Lucie Křížková.

Teploty atakovaly rekordy

Živě s meteoroložkou Marii Labajovou.

Stromy se kvůli suchu chovají jako na podzim

Jako na podzim teď vypadají některé druhy stromů. Chybí jim voda, a tak se zbavují listí, které žloutne a opadává. Kvůli suchu jsou zesláblé i odolnější dřeviny. Vegetační období začalo kvůli vysokým jarním teplotám dřív, na podzim by tak mohly na stromech vyrašit nové listy. Tím by se ale ještě víc oslabily.

Nevyřešené pozemky blokují stavbu dálnic

Napojení na dálnici u Rychaltic, nedokončený obchvat Třince, ale také Prodloužená Rudná - důležité dopravní stavby, jejichž dostavbě brání chybějící dohody s vlastníky pozemků. V případě Rychaltic dokonce ani několik let po vyvlastnění není silnice stále hotová. Majitel domu teď kvůli jejímu dokončení podal ústavní stížnost. Verdikt se dá očekávat v horizontu několika měsíců.

Rozestavěné silnice v MS kraji

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Kostel v Hrušově bude mít opravené vitráže

Vitráže novogotického kostela v Ostravě Hrušově v restaurátorské dílně. Více než sto let stará okna byla v havarijním stavu. Jejich obnova je dalším pokračováním záchrany památkově chráněného kostela, který jako jedna z mála budov zbyl z kdysi zabydlené městské části, odkud pocházejí například herci Vlastimil Brodský a Karel Fiala nebo zpěvačka Marie Rottrová.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST