S tropickými teplotami se rychle zhoršuje i kvalita vody na koupání. Hygienici už zakázali plavání v Bašce. Další z dceřiných společností Vítkovického holdingu skončila v insolvenci. O případném úpadku firmy Vítkovice Mechanika rozhodne soud zřejmě tento týden. Dvouměsíční výluka na trati mezi Frýdkem-Místkem a Valašským Meziříčím. Náhradní autobusy ale bude brzdit souběžná oprava silnice.

Obsah dílu

Kvůli teplu se zhoršuje kvalita vody

Horké počasí a dlouhodobé teploty nad 30 stupňů negativně ovlivňují kvalitu vody ke koupání ve volné přírodě. Po koupání v Těrlické přehradě v lokalitě Pacalůvka se u 2 dětí a dalších lidí objevila už minulý týden cerkáriová dermatitida a hygienici už zakázali koupání také na Bašce.

Kvůli teplu se zhoršuje kvalita vody

Jak postupovat v případě, kdy mají lidé problémy po koupání v přírodních koupalištích. A jak se vlastně léčí cerkáriová dermatitida. Témata, o kterých jsme také dnes mluvili s Miroslavou Rýparovou z Krajské hygienické stanice v Ostravě.

Končí lety z Ostravy do Dubaje

Letiště Leoše Janáčka v Mošnově přijde o další leteckou linku. Společnost Travel Servicen už totiž od podzimu neplánuje obnovit provoz linky mezi Ostravou a Dubají. Spoj začal létat v září 2016, významně ho tehdy podpořil MS kraj. Podle současného náměstka hejtmana kraje Jakuba Unucky je ale tehdejší smlouva atypická a nelogická a pro zrušení linky je hned několik důvodů.

Šest mrtvých na cestách v Olomouckém kraji

6 lidí zahynulo v červenci na silnicích v Olomouckém kraji. Je to o 5 více než za loňský první prázdninový měsíc. V meziročním srovnání se zvýšil také počet těžce zraněných, policisté jich ve statistikách evidují 18, což je o 11 více. Počet nehod je zhruba stejný, mezi 460 a 470, podobná je i škoda, přibližně 26 mil. Kč.

Další společnost Vítkovic v insolvenci

Další z dceřiných společností Vítkovického holdingu skončila v insolvenci. O případném úpadku firmy Vítkovice Mechanika rozhodne soud zřejmě tento týden. Společně s insolvenčním návrhemm podaly Vítkovice k soudu i reorganizační plán s novým investorem. Tím má být společnost Supermetal.

Výluka vlaků mezi FM a Valašským Meziříčím

2 měsíce komplikací čekají cestující vlakem mezi Frýdkem-Místkem a Valašským Meziříčím. Kvůli opravám dráhy uzavřeli trať a od dnešního dne zavádí náhradní autobusovou dopravu. Jenže ve stejném úseku se také opravuje silnice, takže spoje budou nabírat zpoždění.

Pieta za padlé sovětské letce

V Jilešovicích na Opavsku se dnes konal pietní akt k uctění památky padlých sovětských letců. Jejich bombardér tam v dubnu 1945 během tzv. Ostravsko-opavské operace sestřelili němečtí vojáci. Vzpomínková akce proběhla při příležitosti návštěvy rodiny jednoho z členů posádky, kterou se organizátorům podařilo vypátrat.

Cvičení obojživelných transportérů

Výcvik posádek obojživelných transportérů a motorových člunů uspořádali hasiči na štěrkovně v Dolním Benešově na Hlučínsku. Kromě obsluhy techniky, kterou hasiči využívají především o povodních, trénovali i další krizové situace. Například záchranu tonoucích.

Myslivci vracejí krajině rovnováhu

Do zemědělské krajiny v Česku se vracejí tůně nebo remízky. V Hlučíně-Darkovičkách začali myslivci vysazovat biopásy s prosem, pohankou a bylinami. Jejich zásluhou se v polích udrží hmyz, ptáci i větší zvířata a krajina taky líp odolává suchu i přívalovým dešťům.

100 let Československa na fotkách Ostravy

Ostravané sestavují vlastní fotografickou publikaci. Za projektem s názvem Století objektivem Ostravanů stojí ostravský archiv a město. Jeho obyvatelé nosí fotografie ze svých rodinných alb. Právě z nich vznikne na podzim nová kniha. Zatím jich je 250.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST