Správa železniční dopravní cesty představila po 3 letech od tragické nehody Pendolina s polským kamionem ve Studénce detailní návrh podjezdu, který by nebezpečný přejezd měl nahradit. Stále ale nejsou vykoupeny všechny pozemky a tak není jasné, jestli se se stavbou opravdu začne v roce 2020.

Obsah dílu

Stavbě podjezdu brání pozemky

Správa železniční dopravní cesty představila po 3 letech od tragické nehody Pendolina s polským kamionem ve Studénce detailní návrh podjezdu, který by nebezpečný přejezd měl nahradit. Stále ale nejsou vykoupeny všechny pozemky a tak není jasné, jestli se se stavbou opravdu začne v roce 2020.

Stavbě podjezdu brání pozemky

Živě s Petrem Odchodnickým, místostarostou Studénky.

Bakala odmítá vypovídat

Finančník Zdeněk Bakala se nedostaví ke sněmovní vyšetřovací komisi k privatizaci důlní společnosti OKD. Oznámil to dnes prostřednictvím svého mediálního zástupce. Zdůvodnil to obavou z toho, že by jeho výpověď byla zneužita k dalším politickým tlakům na soudní projednávání případů souvisejících s OKD.

Hořel vlek

Škodu za milion korun způsobil dnes ráno požár, který na poli v Olomouci-Nemilanech zachvátil vlek na přepravu balíků slámy. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčina se vyšetřuje .

Zákaz zalévání pitnou vodou

Zákaz zalévání zahrad, napouštění bazénů nebo mytí aut vodou z veřejného vodovodu. Takové omezení platí v několika obcích v okolí Konice na Prostějovsku. Důvodem je sucho a pokles spodní vody. V největší zásobárně v okolí je hladina o tři a půl metru níž než obvykle.

Osvobozující rozsudek

Manžel bývalé šéfky Exekutorské komory Miroslav Fučík i její někdejší podřízená Helena Strouhalová jsou nevinní. Rozhodl tak Okresní soud v Ostravě. Fučík a Strouhalová čelili obžalobě kvůli údajnému zmanipulování dražby bytu zabaveného v exekuci. Fučík, zastupující společnost Hicra Reality, za něj měl v lednu 2015 podle obžaloby zaplatit míň, než nabízeli ostatní účastníci aukce. Měl sice nabídnout částku nejvyšší– zhruba jeden milion – pak ale zaplatil o čtvrt milionu míň. Podle soudu se skutek nestal.

Policisté kontrolovali cyklisty

Tým silniční bezpečnosti společně s Městskou policií na dnešek naplánoval preventivní bezpečnostní akci s názvem Na kole jen s přilbou, která by měla přispět ke snižování počtu nehod cyklistů na českých silnicích. Těch policisté v České republice jen za loňský rok zaznamenali přes 350. Akce dnes odpoledne probíhala v desítkách měst po celé republice. v Moravskoslezském kraji třeba v Opavě.

Krnov má koupaliště

S tropickými teplotami stoupá zájem lidí o plovárny. Tu v Krnově otevřeli dnes - přestože začít fungovat měla nejpozději v červnu. Nečekaně se totiž zpozdila celková rekonstrukce místního koupaliště. Hned první den přišly stovky lidí.

Amfi znovu promítá

Živě s Darinou Daňkovou, ředitelkou Domu kultury Akord a Poklad.

Milovníci scifi v Bílovci

Zámek v Bílovci v obležení hrdinů literatury science fiction, fantasy a hororů. O víkendu se tam koná Parcon 2018 - tedy setkání fanoušků tohoto literárního a filmového žánru. Nechybí mezi nimi spisovatelé a překladatelé. Mottem letošního, už 37. ročníku, je věta Bez překladu to nejde.

Kočky zaplnily útulky

Extrémně přemnožená populace koček. V těchto dnech jsou útulky v celé zemi přeplněné kočkami. V Ostravě trvá problém už přibližně od května, kdy se kočky rozmnožují nejvíce. Situaci zhoršují hlavně lidé, kteří vozí do útulků zdravé, volně žijící kočky. V létě navíc počet zájemců o kočičí adopci klesá.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST