Pochybění při nákupu léků či střet zájmů. Výsledky auditu ve FNO. Ve studiu přivítáme jejího ředitele, Evžena Machytku. 11 zraněných při nehodě autobusu u Hraničných Petrovic na Olomoucku. Podrobnosti připojí přímo z místa náš redaktor Marek Vrlák. Hned na šesti místech v kraji zakázali hygienici koupání. Důvodem je špatná kvalita vody v některých přírodních nádržích.

Obsah dílu

FNO zveřejnila výsledky auditu

Ostravská fakultní nemocnice zveřejnila výsledky auditu, na základě kterého byli včera odvoláni přednostové tří klinik - interny, soudního lékařství a Ústavu patologie. Jako důvod označil ředitel nemocnice Evžen Machytka střet zájmů - který měli odhalit právě auditoři. Odvolaní Arnošt Martínek, Igor Dvořáček i jeho žena Jana zároveň působí na Lékařské fakultě Ostravské univerzity.

FNO zveřejnila výsledky auditu

Živě Evžen Machytka, ředitel FNO.

Vážná nehoda autobusu na Olomoucku

Živě redaktor Marek Vrlák.

Více policistů na cestách o prázdninách

Více dopravně bezpečnostních akcí připravili během letní sezóny policisté v Moravskoslezském kraji. Z pohledu statistik jde totiž o nejrizikovější období v roce. Za necelé dva týdny od začátku prázdnin už napočítali téměř 270 dopravních nehod, při kterých zemřeli dva lidé a deset se těžce zranilo.

Zákaz koupání na 6 místech

Vysoké teploty, které na víkend slibují meteorologové, určitě přilákají spoustu lidí k vodě. Jenže koupání v některých přírodních nádržích hygienici nedoporučují. Na šesti místech ho už dokonce zakázali. Kvalitu vody zhoršují hlavně toxické sinice. Ale nejen ony.

Letní škola češtiny pro cizince

Na Filozofickou fakultu Ostravské univerzity se po dvanácti letech vrátila Letní škola češtiny pro cizince. Třítýdenní kurz navštěvuje pět studentů z Indie, Walesu, Nizozemska, Kazachstánu a Ruska. Kromě teoretické výuky mají na programu i přednášky nebo třeba výlety.

Výstava připomíná opavské kavárny

Procházku po opavských kavárnách nabízí nová expozice v Obecním domě. Připomíná zaniklý svět nejen první republiky, ve kterém kavárny hrály ve společenském životě měst a jejich obyvatel zásadní roli. Opava jich měla mnoho. Umělecké, intelektuální i velký kavárenský dům.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST