Ředitel FNO odvolal přednosty dvou klinik nemocnice. Ti s odvoláním nesouhlasí. Podrobnosti probereme s redaktorkou Terezou Krump. Část rodin se z osady Bedřiška zatím nemusí stěhovat. Týká se to lidí, kteří zaplatili své dluhy. Karvinské moře ke koupání. Město chce lidem zpřístupnit jezero, které vzniklo vlivem důlních otřesů.

Obsah dílu

Z FNO odvolali dva přednosty

Z ostravské fakultní nemocnice byli dnes ráno odvoláni přednostové dvou klinik, a to šéf interní kliniky Arnošt Martínek a Igor Dvořáček, přednosta Ústavu soudního lékařství. Vedení nemocnice upřesní důvody na zítřejší tiskové konferenci, oba lékaři s odvoláním nesouhlasí, tvrdí, že je nepravomocné.

Z FNO odvolali dva přednosty

Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

Hejtman Okleštěk zůstane i poslancem

Ladislav Okleštěk zůstane poslancem a zároveň povede jako hejtman nadále i Olomoucký kraj. Rozhodl se tak ráno poté, co druhá vláda Andreje Babiše dostala důvěru. A také po poradě s koaličními partnery z ČSSD a ODS a po konzultaci s kolegy v poslaneckém klubu hnutí ANO. Podobně jako Ladislav Okleštěk si funkci poslance nechal i hejtman MS kraje, Ivo Vondrák.

Soud schválil reorganizaci Vítkovice Revmont

Insolvenční soud schválil reorganizační plán společnosti Vítkovice Revmont. Ta je v úpadku od loňského března. Soud o něm musel rozhodovat proto, že jej kvůli nepřítomnosti některých věřitelů letos v březnu věřitelská schůze neschválila. Plán předpokládá zvyšování objemu zakázek. Pohledávky hodlá společnost platit mimo jiné z očekávaného zisku nebo z prodeje nemovitých věcí.

Obyvatele Bedřišky bojují o setrvání v domech

Některé rodiny z osady Bedřiška v Ostravě se zatím nemusí stěhovat. Prvním obyvatelům Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky, kterému domy patří, vypověděl nájemní smlouvy původně k začátku července. Těm, kteří zaplatili dluhy, je teď ale prodlužuje. Minimálně do října žádné další výpovědi obvod rozdávat nebude.

Koupání pod těžními věžemi

Karviná zpřístupňuje lidem ke koupání jezero, které v části Darkov v minulosti vzniklo vlivem důlních poklesů. Takzvané Karvinské moře leží na dohled od těžních věží. Lokalitu si město pronajalo od vlastníka, a to firmy Asental. V posledních dnech tam nechalo nainstalovat odpadkové koše
a toalety. V budoucnu by tam mohl vzniknout podobný areál, jako už funguje třeba na přehradě Olešná u Frýdku-Místku.

Přemnožily se mšice

Kvůli teplému počasí, které často doprovází bouřky, se přemnožily mšice. Jde o škůdce, které přenášejí viry a v těchto dnech jsou velkou hrozbou pro sadbové brambory. Intenzivní nálety těchto škůdců hlásí pěstitelé z mnoha regionů. Jedním z nich je třeba Prostějovsko a Olomoucko.

Záchranář se vrátil z Thajska

Profesionální hasič David Kareš ze speciálního záchranného útvaruz Hlučína se podílel na záchraně
12 chlapců a jejich trenéra, kteří uvízli v thajské jeskyni. Zpět do České republiky se vrátil už včera a dnes České televizi poskytl svědectví přímo z místa.

Železného rekordní oštěp v muzeu

Výstava k atletickému Kontinentálnímu poháru, který v Ostravě proběhne v září, se rozrostla o další cenný kousek. Oštěp, se kterým hodil světový rekord, do sbírky přidal trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný.

Oprava školy v Zábřehu potrvá tři roky

Tři roky se bude opravovat základní škola Boženy Němcové v Zábřehu na Šumpersku. Škola má už padesát let a zatím se do ní výrazněji neinvestovalo. Na zateplení sedmi pavilonů a výměnu oken půjde celkem tři-a-padesát milionů korun. Práce jsou v plném proudu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST