Po tropických dnech se prudce ochladilo. V průměru teploty klesly o 10–15 stupňů Celsia. Může za to studená fronta, která přes naše území přešla včera večer a s sebou přinesla i silné bouřky. Hasiči kvůli nim museli vyjet k desítkám případů. Silný vítr lámal hlavně větve a stromy, až devět tisíc domácností v Moravskoslezském a Olomouckém kraji mělo výpadek proudu. Následky bouřek doznívaly ještě dnes.

Obsah dílu

Výkyvy počasí ohrožují seniory

Po tropických dnech se prudce ochladilo. V průměru teploty klesly o 10-15 stupňů. Může za to studená fronta, přes naše území přešla včera večer a s sebou přinesla i silné bouřky. Hasiči kvůli nim museli vyjet k desítkám případů. Silný vítr lámal hlavně větve a stromy. Až devět tisíc domácností v olomouckém a MS kraji mělo výpadek proudu. Následky bouřek doznívaly ještě dnes.

Výkyvy počasí ohrožují seniory

Živě Milan Stolička, primář Léčebny dlouhodobě nemocných v Klokočově.

Policisté vyrazí na silnice

V rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce policie zvýší dohled nad bezpečností silničního provozu. Kontroly zaměřené na dodržování povolené rychlosti, způsobu jízdy, technický stav vozidel a telefonování během jízdy, budou probíhat na území celého Moravskoslezského kraje ode dneška do 8. července.

Hotel Centrum vydražen

Město Frýdek-Místek v dnešní elektronické aukci vydražilo Hotel Centrum za částku 41 milionů 50 tisíc korun. Mohly být v něm vzniknout startovací byty pro mladé lidi, byty pro matky samoživitelky a nízkopříjmové rodiny, ale také bydlení pro seniory. Město bude muset do stavebních úprav investovat desítky milionů. Vyvolávací cena byla 29 milionů 145 tisíc korun.

Letiště se chystá na přehlídku

Na přerovském vojenském letišti v Bochoři vrcholí přípravy na zítřejší letecký den. Organizátoři slibují třeba letové ukázky Gripenů nebo akrobatická vystoupení ve vzduchu. Na letošním čtvrtém ročníku bude k vidění pětačtyřicet letadel. Přehlídku každoročně navštíví na deset tisíc lidí.

Výročí příchodů Řeků

Letos uplyne sedmdesát let od příchodu prvních řeckých dětí do tehdejšího Československa. Důvodem byla občanská válka, která tehdy v Řecku probíhala. Domů se Řekové začali vracet zase v 70. letech. V Česku jich teď žije asi tři tisíce.

Změny v parkování ve FN Olomouc

Velké změny v parkování zavádí Fakultní nemocnice v Olomouci. Zruší vyhrazená místa pro vedení jednotlivých klinik a nabídne je pacientům. Vedení tak bude muset hledat parkovací místo stejně jako ostatní. Kromě toho se mění také způsob úhrady.

Zemědělští učni soutěžili

V zemědělském podniku v Oticích u Opavy dnes proběhlo celorepublikové finále jízdy zručnosti. O titul mistra republiky v jízdě s traktorem s přívěsem soutěžilo 24 studentů středních zemědělských škol, kteří museli nejprve projít celkem osmi regionálními koly. Soutěž, kterou zemědělský svaz po osmileté pauze uspořádal poprvé loni, by měla zvýšit zájem o zemědělství a studentům zajistit možnost lepšího uplatnění.

Ze záchranářky triatlonistkou

Dříve pracovala jako zdravotní záchranářka, teď pracuje Terezie Šádková v zubní laboratoři. Většinu svého volného času ale tráví tréninky, kterými se chce vypracovat až na nejvyšší soutěž v triatlonu - havajského Ironmana.

Světová premiéra opery Aloise Háby

Osmdesát hudebníků zkouší v rámci festivalu Dny nové opery v ostravském divadle Jiřího Myrona dílo hudebního skladatele Aloise Háby - operu Přijď království Tvé. Jde o světovou premiéru kompozice, částečně napsané v šestino-tónovém systému. Součástí orchestru je i speciálně postavené harmonium.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST