Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Vítkovice Machinery nabraly druhý dech

Nejistota ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery po roce a půl končí. Společnost dnes opět obnovila chod ocelárny, zrušila omezení výroby a do práce se vrací všichni, kteří čekali doma a pobírali 80 % mzdy.

Vítkovice Machinery nabraly druhý dech

Živě Pavel Bartoš, viceprezident Hospodářské komory ČR.

Děti Země nevzdávají spor o D1

Podáním kasační stížnosti se rozhodli pokračovat ve sporu kolem stavby dálnice D1 z Říkovic do Přerova zástupci organizace Děti Země. Reagují tím na rozhodnutí olomouckého krajského soudu, který na konci února zamítl jejich žalobu napadající udělenou výjimku z ochrany zvláště chráněných druhů. Aktivisté žádají Nejvyšší správní soud ČR, aby rozhodnutí soudu prozkoumal ve 4 bodech.

Olomoucký kraj má nižší dluh

Dluh Olomouckého kraje se za poslední rok od podpisu programového prohlášení krajské rady snížil o 100 mil. Kč. Novinářům to dnes na tiskové konferenci věnované plnění programového prohlášení řekl olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk, podle kterého krajská koalice ANO, ČSSD a ODS zároveň spustila např. investice do silniční sítě, či zpřehlednila pravidla pro dotace.

Havárie omezila dopravu

71letý řidič osobního automobilu Opel zemřel dnes okolo 11:15 h po srážce s nákladním vozem Mercedes ve Frýdecké ulici v Ostravě-Hrabové. Srážka nastala poté, co osobní vůz ze zatím neznámých příčin přejel do protisměru. Rušná Frýdecká ulice byla po nehodě v obou směrech uzavřena, nyní už je znovu průjezdná.

Sucho omezuje pstruhovou sezonu

Dneškem počínaje mohou rybáři opět vyrazit na lov pstruhů. Začala totiž jejich sezóna. Jen v MS kraji jich Český rybářský svaz do řek vypustí víc než 32 tun. Chov ryb jim ale dlouhodobě komplikuje sucho. V létě působí milionové škody. Vyschlá je navíc i zhruba třetina chovných potoků.

Tresty za pěstování marihuany

Až na 9 let do vězení za pěstování a prodej marihuany poslal 4člennou skupinu Krajský soud v Ostravě. Drogy pěstovali v 5 speciálně upravených stanech mezi Bruntálskem a Šumperskem. Naopak 5. obžalovaný, který svým údajným komplicům pronajímal penzion, ve kterém marihuanu pěstovali, odešel od soudu bez trestu.

Kde skončí Ekonomická fakulta VŠB-TUO?

Vedení VŠB-TUO řeší budoucnost Ekonomické fakulty umístěné v centru Ostravy. Památkově chráněná budova je ve špatném stavu a nabízejí se tak 2 varianty. A to buď ji opravit, nebo fakultu přesunout do univerzitního kampusu v Porubě.

Republiku chce obejít za 14 dní

Cestovatel Marek Šalanda dnes v Hrčavě zahájil svou 14denní pouť ke 100letému výročí vzniku samostatného Československa. V průběhu cesty po pohraničních obcích bude sbírat příběhy lidí žijících kolem současné hranice mezi Českem a Slovenskem.

Premiéra filmu Metanol

Živě redaktorka Dominika Řebíková.

Ceny Jantar mají své majitele

16 umělců z MS kraje dostalo Ceny Jantar. Udělovaly se poprvé na slavnostním večeru v multifunkční aule Gong. Mezi oceněnými jsou např. výtvarnice Hana Puchová, básník Jaroslav Žila. Hudebník David Stypka si cenu odnesl hned ve 3 kategoriích. Hned v úvodu slavnostního večera scénka o historii kraje.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST