Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Majitele pozemku nevystěhoval ani exekutor

Dostavba dálniční křižovatky na silnici D48 v Rychalticích je opět v nedohlednu. Brání jí rodinný dům
Stanislava Švantnera, který se musí zbourat. I když ho ŘSD vyvlastnilo, majitele z něj nevystěhoval
ani exekutor. Majitel totiž dodnes od státu nedostal ani korunu.

Majitele pozemku nevystěhoval ani exekutor

Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

Nezaměstnaných je méně

Podíl nezaměstnaných v MS kraji v únoru klesl na 5,6 %. Počet uchazečů o zaměstnání evidovaných ÚP v MS kraji klesl v únoru o 1 499, když práci na konci měsíce nemělo 48 512 lidí. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je nižší o 14 936. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ÚP ČR. Nezaměstnanost v Olomouckém kraji v únoru po předchozím 2měsíčním růstu klesla o 0,2 % z lednových 4,6 % na 4,4 %.

V Luboměři sledovali prezidentskou inauguraci

Miloš Zeman dnes ve Vladislavském sále Pražského hradu složil prezidentský slib. Hlavou státu bude
po dobu příštích 5 let. Slavnostní inauguraci dnes sledovali lidé po celém Česku v přímém přenosu
zpravodajské ČT24. Velký zájem byl v menších obcích, kde Zemana volilo nejvíc lidí. Tady v Luboměři pod Strážnou získal Miloš Zeman velkou podporu voličů.

Ústavní soud zamítl stížnost Kramného

Ústavní soud zamítl stížnost Petra Kramného na údajné pochybení v jeho kauze. Nižší soudy ho už dříve potrestaly za vraždu manželky a dcery o dovolené v Egyptě 28 lety vězení. Soud o stížnosti měl rozhodnout bez věcného projednání. Serveru TN.cz to sdělil spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun, který se dlouhodobě zasazuje za Kramného práva. Obhájkyně Kramného Jana Rejžková chce nyní požádat o obnovu procesu.

MS kraj dostane nové vlaky

Nové, moderní vlaky na železnicích v MS kraji do 2 let. Kraj jich původně chtěl hned 16. Na 2 projekty za víc než 2 mld. Kč počítal s evropskou dotací z operačního programu MD ČR ve výši 1,7 mld. Kč. Ministerstvo ale zřejmě zatím uvolní pouze částku, která vystačí na pořízení jen třetiny souprav.

Sestra roku je z Vítkovické nemocnice

Srdce českých pacientů letos získala Lenka Holubová. Staniční sestra z oddělení následné péče Vítkovické nemocnice v prestižní anketě Sestra roku dostala nejvíce hlasů a odborná veřejnost ji ocenila 3. místem. V anketě se každý rok sejdou stovky přihlášek z nemocnic napříč celou republikou.

Opava oživí Dukelská kasárna

Město Opava hledá silného investora k oživení areálu bývalých Dukelských kasáren. Armáda ČR je opustila před více než 10 lety, od té doby budovy chátrají. Architekti už také vytvořili studii, jak skoro 11 ha prostoru a historické budovy využít. Opava by mohla získat nové bytové domy se zhruba 320 novými byty.

Jak pracovat s talentovanými dětmi

250 účastníků od nás i ze zahraničí si v aule Gong v Dolních Vítkovicích předává zkušenosti, jak odhalit
a hlavně podporovat nadané dětí. Např. Ostrava věnovala do technických a přírodovědných talentů v minulém roce 50 mil. Kč.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST