Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Zaměstnanci Vítkovických strojíren bez výplat

Zaměstnanci Vítkovických strojíren nedostali své výplaty. Přes 600 lidí na své mzdy čeká od 15. února. Podle dřívějšího vyjádření vedení firmy měly přijít peníze dnes, firma ale nemá potřebné prostředky. Banky jí půjčit nechtějí údajně kvůli žalobě, kterou původně mateřská společnost Vítkovice zpochybnila insolvenční řízení.

Zaměstnanci Vítkovických strojíren bez výplat

Živě Eva Kijonková, mluvčí Vítkovice, a.s.

Nemocných v Olomouckém kraji přibývá

Počet nemocných v Olomouckém kraji již atakuje 2tisícovou hranici. Pacientů s akutními respiračními
chorobami je podle dnešních údajů hygieniků 1 938 na 100 tis. obyvatel, což je o 84 více než předchozí týden. Nejvíce práce mají podle statistik lékaři na Jesenicku a Olomoucku, kde je nemocnost kolem 2 400 lidí na 100 tis. obyvatel. V porovnání s ČR je nemocnost v kraji v průměru nepatrně nižší, nemocných v celostátním průměru je 1 954 na 100 tis. obyvatel.

Mráz způsobuje potíže

Silný mráz plní noclehárny v MS kraji a komplikuje práci také např. řidičům autobusů nebo železničářům. Jedním z nejchladnějších míst byla dnes v noci Lysá hora. Teplota tam klesla na mínus 20,2 stupně Celsia. Teplotní rekord meteorologové zaznamenali v části obce Bílá na Konečné.

Krizová noclehárna pomáhá v mrazech

Živě Michal Tvrdý, zaměstnanec Charitního domu v Ostravě.

Olympijský festival skončil

Se závěrečným olympijským ceremoniálem v Pchjongčchangu skončil i olympijský festival v Ostravě. Nákladní auta postupně odvážejí sníh, dělníci rozmontovávají jednotlivá sportoviště. Areálem před Ostravar Arénou prošlo za dobu olympiády více než 100 tis. lidí.

Studentská firma má úspěch

Studenti ostravského gymnázia Františka Hajdy chtějí prorazit na českém i evropském trhu s projektem studentské firmy. Ta je založena na výrobě funkčního vaku s vonnými pytlíčky, které budou vyrábět klienti z chráněných dílen. Studenti teď v rámci projektu neziskové organizace shánějí peníze potřebné pro rozjezd výroby a prezentace na celorepublikové soutěži studentských firem.

V Olomouci jednají o protipovodňových opatřeních

Živě redaktor Martin Laštůvka.

Školí zástupce neziskovek

Neziskové organizace dlouhodobě bojují s nedostatkem finančních prostředků. Některé z nich se rozhodly stát se viditelnějšími, tedy zlepšit marketing. Třeba jak správně natočit video nebo napsat tiskovou zprávu a dokázat lépe zaujmout, v tom je v Olomouci školili profesionálové z řad mluvčích i redaktorů. Záštitu nad workshopem převzala Česká televize.

Muzejníci mají experimentální dílnu

Kolovrátky, tkalcovské stavy, snopy obilí, lnu i kopřivy. Základní vybavení experimentální dílny Muzea v Příboře. Jeho zaměstnanci v ní zkoušejí podle tradičních rukodělných technologií vyrábět např. oblečení. Třeba pokrývku hlavy z houby nebo krajku z kopřivového vlákna.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST