Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Slezské Rudoltice: Přes 56 % lidí v exekuci

Exekuce jako stále se zvyšující problém. Přestože nezaměstnanost klesá a ekonomice se daří, stále více lidí se dostává do dluhů a následných exekucí. Ukazuje to mapa exekucí, jejíž aktuální verzi dnes představili její autoři z nevládní organizace Otevřená společnost. V celé republice evidují meziroční nárůst počtu lidí s exekucí o 31 tis. osob.

Slezské Rudoltice: Přes 56 % lidí v exekuci

V MS i Olomouckém kraji meziročně přibylo lidí s exekucemi. Ve kterých okresech nejvíc, na to odpoví kolegyně Markéta Radová.

Slezské Rudoltice: Přes 56 % lidí v exekuci

Živě Zdeňka Libišová Svobodová, vedoucí ostravské Poradny při finanční tísni.

Odbory chtějí informace k odvolání Němečka

Živě redaktor Tomáš Indrei.

Bakala odmítá žalobu insolvenčního správce

Někdejší spolumajitel společnosti OKD Zdeněk Bakala odmítá, že by se dopustil činů, ze kterých jej v odpůrčí žalobě viní insolvenční správce firmy Lee Louda. Žalobu podal Louda loni na Zdeňka Bakalu a Petera Kadase, kterým společnosti patřily. Žádá po nich, aby vrátili OKD více než 12 mld. Kč, které si v letech 2011 a 2012 vyplatili jako dividendy.

Lidé v Metylovicích nechtějí novou restauraci

Část obyvatel obce Metylovice na Frýdeckomístecku už 5 let protestuje proti stavbě restaurace, která vzniká v blízkosti jejich domů. Nelíbí se jim, že se začala stavět bez řádných povolení a že má být větší, než byl původní návrh majitele pozemku. Vedení obce stojí na straně podnikatele. Podle starosty může
nové restaurační zařízení přispět k rozvoji zaměstnanosti i turismu v obci.

Nehoda kamionu zablokovala dálnici D35

Dálnici D35 ve směru z Mohelnice na Olomouc zablokovala nehoda dvou kamionů. Řidiči se srazili v 6:00 a se zraněními byli převezeni záchranáři do FN Olomouc. Oba se podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Policisté odkláněli dopravu po objízdné trase přes Loštice, a to během celého dopoledne.

Olympijská Korea se představuje Ostravě

Dějištěm letošní olympiády je Korea, která je původním domovem mnoha lidí, kteří se přestěhovali do MS kraje. Právě sem míří stovky Korejců za prací a mnozí tady zůstávají natrvalo. I proto je Ostrava jediným městem v republice, které má v rámci olympijského festivalu i korejskou vesnici na Masarykově náměstí.

Rekonstrukce mostu na Rudné začne později

Rekonstrukce mostu na Rudné v Ostravě přes Odru nezačne 2. března, ale až o několik týdnů později. Most musí ŘSD opravit kvůli špatnému stavu. Ve směru na Havířov tak bude most až do prosince uzavřen. Objízdná trasa by mohla vést přes Místeckou a Frýdlantské mosty. Právě tuto variantu kritizuje Ostrava.

GVUO představuje abstraktní umění

Nejzásadnější díla abstraktního umění představuje Galerie výtvarného umění v Ostravě. Svět zredukovaný do geometrických tvarů a výrazných barev propagovala ve 30. letech mezinárodní skupina
Abstraction-Création. Ta vydala v roce 1973 autorské album, ve kterém prezentovala práce svých nejdůležitějších členů. Jeho knižní reprodukci i jednotlivé listy za sklem si teď můžou prohlédnout
návštěvníci Domu umění.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST