Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Nové implantáty pomohly už 17 pacientům

Už 17 lidí má po dnešku v těle speciální meziobratlový implantát. Navrhl ho primář Neurochirurgické
kliniky olomoucké nemocnice Lumír Hrabálek. Novinka pomáhá hlavně lidem s onemocněním meziobratlových plotének. Zatím ale jenom v Olomouci. Implantáty vyrábí pouze jedna firma v Číně.

Nové implantáty pomohly už 17 pacientům

Živě Lumír Hrabálek, primář Neurochirurgické kliniky FN Olomouc.

FN Ostrava postaví psychiatrický pavilon

Fakultní nemocnice v Ostravě je podle jejího vedení ve velmi dobré ekonomické kondici. Loni hospodařila se ziskem více než 111 mil. Kč. Asi nejdůležitější zprávou pro pacienty je to, že letos začne postupná rekonstrukce operačních sálů a mnoho let diskutovaná stavba psychiatrického pavilonu.

Krajský soud zamítl žaloby insolvenčního správce OKD

Krajský soud v Ostravě zamítl žaloby insolvenčního správce OKD proti zdravotním pojišťovnám. Požadoval, aby ústavy vrátily do OKD část peněz, které firma zaplatila na zdravotním pojištění. Soud dnes také řešil podobnou žalobu proti ČSSZ, kde jde o částku téměř 20 mil. Kč. Rozsudek by měl padnout příští týden.

Nová rozhledna ve Stěbořicích

Nedaleko Stěbořic na Opavsku vznikne unikátní rozhledna. Má odkazovat na soustavu prvorepublikového opevnění, které mělo ve 30. letech bránit Československo proti německé agresi. Obec na ni požádala o dotaci bezmála dva miliony korun.

Jaromír Jágr dopsán na soupisku Ocelářů Třinec

Slavná 68 se možná objeví na střídačce extraligových Ocelářů Třinec. Včera jej na soupisku na střídavé starty po dohodě s Jaromírem Jágrem doplnilo vedení klubu. Jágr se vrací do Česka po nepovedeném angažmá v kanadském Calgary. A to především kvůli zranění kolene. V zámořské NHL odehrál
jen 22 zápasů a připsal si jeden gól a 6 asistencí. Jágrovým hlavním cílem je vrátit kladenské rytíře
zpátky do extraligy.

Týden do začátku Olympijského festivalu

Za 8 dní odstartují v jihokorejském Pchjongčchangu olympijské hry. A ve stejný den začne i ostravský olympijský festival. Dnes se na připravovaný parku Ostravar Arény přijeli podívat zástupci Českého olympijského výboru.

Rekordní nominace na Ceny Thálie

Živě Jiří Nekvasil, ředitel a režisér Národního divadla moravskoslezského.

Tomáš Klus zkouší s Janáčkovou filharmonií

Tomáš Klus a jeho kapela Cílová skupina zahrají zítra v ostravské aule Gong za doprovodu Janáčkovy filharmonie. Koncert je vyprodaný. Další šance poslechnout si "folk z kosmu", jak hudebnímu projektu
říká Tomáš Klus, bude v létě na hudebním festivalu Štěrkovna Open Music.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST