Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Druhé kolo prezidentských voleb

Už zítra odpoledne se otevřou volební místnosti a lidé budou mít možnost vybírat prezidenta. Volební lístky tentokrát dostanou voliči až přímo od volebních komisí. Úředníci dnes končí s posledními přípravami.

Druhé kolo prezidentských voleb

Živě s Nikolou Birklenovou, tiskovou mluvčí pro MS kraj.

Demonstrace za dostavbu silnice

V Ostravě bude 8. února demonstrace za dostavbu Prodloužené Rudné, důležité silnice, která má zrychlit dopravu mezi Ostravou a Opavou a vyvést ji z přetížených ulic v ostravské čtvrti Poruba. Lidé půjdou v průvodu demonstrovat k nedostavěnému úseku silnice. Ze silnice chybí dostavět zhruba 400m úsek, stavba se ale několik let komplikuje. Úsek už má souhlasné stanovisko EIA týkající se vlivů na životní prostředí.

Za pokus podplácet podmínka

Podmíněný trest na 2 roky za pokus podplatit primátora Ostravy Tomáše Macuru a jeho náměstkyni uložil soud dnes už bývalému poradci teplárénské společnosti Veolia Jiřímu Lukešovi. Mělo jít o úplatek ve výši více než 100 tis. Kč za to, že primátor a jeho náměstkyně jsou členy komise, která mimo jiné kontroluje cenu tepla pro obyvatele Ostravy. Soud v kauze rozhodoval už podruhé.

Památkáři v Karnole skončili

Památkáři ukončili záchranné práce v objektu vyhořelé bývalé textilky Karnola v Krnově. Město tady chtělo vybudovat textilní muzeum a společenské centrum. Dostalo na to dotaci z EU přes 100 mil. Kč. Ani přes zničující požár se město svého plánu nevzdává.

Počet nemocných stoupá

Česko stojí podle hygieniků na prahu chřipkové epidemie. Plošný hromadný výskyt onemocnění už hlásí řada zemí Západní Evropy včetně našich sousedů Německa a Rakouska. Pacientů s respiračními infekcemi postupně přibývá i u nás. Jen v MS kraji vzrostl jejich počet od začátku ledna téměř o 40 %.

Kontroly ČOI na horách

V souvislosti se zimní turistickou sezónou vyrazili inspektoři ČOI na kontroly zimních středisek. Zaměřili se na poctivost prodeje v půjčovnách lyžařského vybavení i restauracích. Na Pustevnách dnes v průběhu dopoledne provedli 4 kontroly stánků i restaurací. Pochybení zjistili ve 100 % případů.

Kontroly ČOI na horách

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Výstava dvou ateliérů v Domě umění

Jakou výhodu má závěsný obraz oproti fotografii, videu nebo filmu? A jakou roli má malba na prahu 20. let 21. století? Otázky, na které hledají v těchto dnech odpovědi v ostravském Domě umění hned 2 malířské ateliéry. Vysoká škola výtvarných umění v Bratislavě a Fakulta umění Ostravské univerzity zároveň připravily společnou výstavu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST