Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Nová aplikace pro lidi v nouzi

Lidé v nouzi si tak budou moci jedinou aplikací v mobilním telefonu přivolat pomoc ve městě i na horách. Novinka má vylepšené funkce i nový vzhled. Stávající aplikaci používá přes půl milionů lidí. Novou službu si budou moci stáhnout už tento týden.

Nová aplikace pro lidi v nouzi

Živě Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka.

Nové jízdní řády do konce ledna

Dopravci už posílili spoje na problémových autobusových linkách v Olomouckém kraji, kde kvůli novým jízdním řádům po 1. lednu vznikly potíže s přepravou cestujících. Návrh úpravy jízdních řádů veřejné autobusové dopravy by měl být hotový do konce ledna, řekl dnes novinářům hejtman Ladislav Okleštěk. Nové jízdní řády linkových autobusů začaly v Olomouckém kraji platit 1. ledna, přičemž si na ně hned po Novém roce stěžovalo hodně cestujících. Na problémy s autobusovou dopravou upozornila také olomoucká radnice.

Vítkovice Heavy Machinery mají obstavený účet

Obstavený účet a část zaměstnanců, kteří jsou místo v práci doma a pobírají 80 % mzdy. Situace v dceřiné firmě Vítkovice Heavy Machinery je podle odborářů kritická. Stav ve firmě se podle nich neustále zhoršuje a nemožnost dostat se k účtu je toho dalším důkazem. Vedení společnosti ještě minulý týden tvrdilo, že do firmy vstoupí nový investor.

Další obžaloba v kauze Dědic

Další obžalobu na lobbistu Martina Dědice začal projednávat Krajský soud v Ostravě. Kromě už soudem projednávaného případu ovlivňování veřejných zakázek a braní úplatků ve výši 30 mil. Kč přibyla lobbistovi i obžaloba z daňových úniků. Daně měl souzený Martin Dědic krátit přes reklamní agenturu
Propag-Storm.

Nová ordinace pro bezdomovce

Ostrava má novou ordinaci praktického lékaře. Otevřela ji Armáda spásy ČR v areálu azylového domu pro muže v Mariánských Horách. I když je předpoklad, že ji budou využívat převážně lidé bez domova
z azylových zařízení, zaregistrovat se může zatím kdokoliv. Podle odhadů žije na ulici jen v moravskoslezské metropoli 900 lidí.

Nová ordinace pro bezdomovce

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Slovenský dokument ve Frýdku-Místku

Slovenští filmaři představili ve Frýdku-Místku dokumentární film Nesmrtelný les. V tatranském pralese
se jim podařilo natočit unikátní záběry medvědů, kterých v Tatrách žije až 150. První veřejné promítání u nás doprovodila i beseda s tvůrci filmu. Chtějí tak upozornit na kácení slovenských lesů, které považují za ekologickou katastrofu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST