Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Muzikoterapie pro předčasně narozené děti

Předčasně narozené děti v olomoucké fakultní nemocnici mohou poslouchat nahrávky s hlasem svých rodičů. Těm dětem, které tuto možnost nemají, teď sestry pouštějí pohádky. Namluvil je herec olomouckého divadla Petr Kubes. Muzikoterapie podle lékařů navozuje u dětí pocit bezpečí a klidu. Olomoucká nemocnice ji provozuje jako jediná v Česku.

Sníh a vítr zasáhl Moravskoslezský kraj

Živě redaktorka Iva Piskalová.

Sníh zasypal silnice na Jesenicku

Živě redaktor Martin Laštůvka.

V Jeseníkách platí třetí stupeň lavinového nebezpečí

V Jeseníkách dnes odpoledne vyhlásili horští záchranáři třetí lavinový stupeň z pětibodové škály, jenž znamená značné nebezpečí. Platí v lavinových katastrech, které leží mimo turistické cesty - tedy v oblasti Velkého Kotle, Červené hory a Kralického Sněžníku. V Jeseníkách teď leží v nejvyšších částech metr sněhu, v lavinových katastrech je uloženo kolem dvou metrů.

Města řeší, co s nadbytkem aut

Počty aut na českých silnicích se neustále zvyšují. Podle Ředitelství silic a dálnic jich za poslední léta přibylo zhruba o 20 %. Řidiči ve městech mají čím dál větší problémy s parkováním a města připravují koncepce, jak dalším problémům předejít. Plánují proto často stavby parkovacích domů či podzemních parkovišť. Ty jsou ale dosti nákladné a mění i architekturu města.

Města řeší, co s nadbytkem aut

Živě Eva Špačková, architektka, FS VŠB-TUO.

V ostravské zoo čistili akvária

Akvaristi v ostravské zoologické zahradě dnes prováděli údržbu velkých akvárií, ta kromě péče o více, než stovku druhů, někdy i velmi vzácných ryb obnáší také čištění nádrží o objemu až několika tisíců litrů. Kvůli tomu se z akvaristů museli na několik hodin stát také potápěči, kteří musí všechny části akvárií uklidit přímo za provozu.

V Brně začal veletrh cestovního ruchu Regiontour

Živě redaktorka Veronika Kynčlová.

Ostravský klub Les vystavuje portréty štamgastů

Mimozemšťan, fotografie z bazaru i malé portréty lidských hlav pod pivní sklenicí. Ostravský klub Les uspořádal výstavu na téma portrét. Umělecká díla visí v prostorách restaurace nad stoly štamgastů. Kurátoři oslovili šestnáct výtvarníků. Kromě malířů také sochaře nebo fotografku.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST