Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Oslavy Silvestra na horách

Hory před Silvestrem jsou plné lyžařů. V Beskydech v noci napadlo několik desítek centimetrů sněhu. V Jeseníkách se zase ochladilo a vlekaři mohou nadále zasněžovat sjezdovky. Velký nápor návštěvníků očekávají také na Silvestra a na Nový rok.

Oslavy Silvestra na horách

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Silničáře zaměstnal sníh

Sníh dnes od rána trápil i silničáře. Na cesty v noci a ráno vyjelo víc než sto sypačů moravskoslezských silničářů. Ráno byla většina silnic už sjízdná s opatrností. Meteorologové ale varují před náledím. Výstraha platí pro Olomoucký, Zlínský, a Moravskoslezský kraj.

V nemocnicích probíhaly sanitární dny

V nemocnicích kvůli omezenému svátečnímu provozu probíhají sanitární dny. Na odděleních probíhá převážně generální úklid. Třeba v olomoucké fakultní nemocnici jde o největší akci za posledních 10 let, po tak dlouhé době tam instalují nové infuzní pumpy za 37 milionů korun. Stejně tak staré jsou i matrace, které obměňují.

Dítě v krnovském babyboxu

Do babyboxu v Krnově dnes krátce po půl osmé ráno někdo odložil novorozeného chlapce. Jde o třetí dítě odložené do krnovského babyboxu za pět let jeho existence. Letos lidé do babyboxů odložili 16 dětí, celkově už 162. Dítěti dali jméno Václav podle sponzora babyboxů.

Města chystají ohňostroje

Konec roku se blíží a města po celém kraji chystají silvestrovské nebo novoroční ohňostroje. Ohňové show vyjdou i na statisíce korun. Některá z měst ale silvestrovské oslavy nepořádají a rozzáření novoročního nebe tak nechávají na místních lidech.

Ostravské studio ČT uvede seriál

Nový seriál České televize režiséra Petra Zelenky Dabing Street v předpremiéře v kinech. Maraton všech dvanácti dílů budou zítra promítat kina na třech místech republiky. Jedním z nich bude i ostravské Minikino.

Kam na Silvestra?

Poslední den v roce lidé asi nejčastěji oslavují na horách. Podle statistik cestovních kanceláří si ale Češi stále častěji užívají konec roku v Egyptě nebo Spojených arabských emirátech v luxusních pětihvězdičkových hotelích. Turisté ale míří i do Ostravy - svědčí o tom zaplněné hotelové pokoje.

Štramberk chystá prohlídky

Ve Štramberku letos poprvé nabízejí komentované vánoční prohlídky. Lidé během nich uvidí tamní dřevěná lašská stavení s bohatou minulostí i večerní pohled ze známé věže Trúba, která je jinak v zimě uzavřená. S nápadem organizovat prohlídky přišel místní spolek U Kateřiny - a pokračovat v nich chce i v novém roce.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST